Jasno
Bratislava
Henrieta
28.11.2025
Policajti zasiahli proti dílerom kokaínu: Jedného zadržali na diaľnici D1
Zdielať na

Policajti zasiahli proti dílerom kokaínu: Jedného zadržali na diaľnici D1

SENEC / Policajti zasiahli aj proti ďalším dílerom. Prekazili kokaínový biznis a zadržali dvoch mužov. Kukláči pritom zasahovali na viacerých miestach súčasne, dokonca aj priamo na diaľnici D1.

Prehľadali celé auto

Išlo o protidrogovú akciu Juan, zameranú na zadržanie osôb podozrivých z rozsiahlej distribúcie kokaínu. Jednu z podozrivých osôb zastavili na diaľnici D1 pri Senci. Vodič sedel v čiernom luxusnom aute s českými evidenčnými číslami. Okrem samotného vodiča prehľadali aj celé auto. Na mieste strávili niekoľko hodín. Odstaviť museli jeden jazdný pruh.

Kukláči z viacerých policajných útvarov urobili nielen osobné prehliadky, ale aj domové. Zároveň prehľadali aj iné priestory či pozemky. "Počas akcie sme zaistili predovšetkým biely kryštalický materiál s obsahom kokaínu, telekomunikačné zariadenia a finančnú hotovosť," hovorí Roman Hájek, hovorca Prezídia PZ SR.

Polícia zadržala dvoch mladých mužov vo veku 21 a 28 rokov. Vyšetrovateľ ich už obvinil z drogovej trestnej činnosti formou spolupáchateľstva. Podľa polície mali obvinení muži distribuovať kokaín vo veľkom rozsahu. Okrem diaľnice zasahovali aj v Trnave, Žiline a Bratislave. Prokurátor podal návrh na vzatie obvinených do väzby. Súd mu z obavy, že by mohli v drogovom biznise pokračovať, vyhovel. V prípade dokázania viny im hrozí až 20-ročné väzenie.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy