Jasno
Bratislava
Štefan
26.12.2025
TV JOJ navštívila lekára, ktorému počas služby namerali v dychu takmer 4 promile
Zdielať na

TV JOJ navštívila lekára, ktorému počas služby namerali v dychu takmer 4 promile

LEVOČA / Lekár z Levoče mal ošetrovať pacientov pod vplyvom alkoholu. Polícia mu v dychu namerala viac ako 3,8 promile. Tridsaťdeväťročného muža policajti zadržali po dychovej skúške a po vykonaní procesných úkonov ho aj prepustili. My sme ho dnes stretli v jeho ambulancii, práve keď od neho odchádzal jeden z pacientov.

Čo sa stalo?

Policajná hliadka prišla do ambulancie všeobecného lekára pre dospelých v ranných hodinách. Lekár, ktorý podľa oficiálnych policajných informácií ošetroval pacientov, bol podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom. "Ošetroval pacientov pod vplyvom alkoholu, čo bolo preukázané výsledkom u neho vykonanej dychovej skúšky. Výsledok presiahol hodnotu 3,8 desatiny promile," hovorí Jana Ligdayová, hovorkyňa Krajského policajného zboru Košice.

​Po výsledku dychovej skúšky odišiel lekár z ambulancie v sprievode policajtov rovno na policajnú stanicu. Ambulancia zadržaného všeobecného lekára sídli v areáli levočskej nemocnice. S tou však nemá lekár žiadne personálne prepojenie. "Tento lekár je ambulantným lekárom, to znamená, nie je ani zamestnancom nemocnice Levoča, ktorej sme zhodou okolností ako mesto akcionári. Čiže z nášho pohľadu nemôžeme my ako mesto voči tomu lekárovi vyvodiť žiadnu zodpovednosť," tvrdí Miroslav Vilkovský, primátor Levoče.

"Lekár bol na mieste zadržaný a bol obmedzený na osobnej slobode. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol zo zadržania prepustený," dodáva Ligdayová.

TV JOJ ho navštívila v ambulancii

Lekára, ktorého polícia zadržala a následne prepustila, sme našli ordinovať v jeho ambulancii. No to, čo predchádzalo jeho pozitívnej dychovej skúške, nám odmietol vysvetliť. Ak sa 39-ročnému lekárovi vina preukáže, hrozí mu podľa zákona trest odňatia slobody na dva až päť rokov.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy