Zatiahnuté
12°
Bratislava
Pamätník nenarodeným deťom na trnavskom cintoríne poškodil požiar
Zdielať na

Pamätník nenarodeným deťom na trnavskom cintoríne poškodil požiar

TRNAVA / Pamätník nenarodeným deťom, ktorý sa nachádza na trnavskom cintoríne na Kamennej ceste, poškodil požiar. TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Lena Košťálová s tým, že hasičom sa podarilo požiar zlikvidovať.

"Umelecké dielo nadránom kompletne podľahlo požiaru. Dnešný modlitbový sprievod k Pamätníku nenarodeným deťom bude mať mimoriadne smutnú emóciu," priblížil na sociálnej sieti jeden z iniciátorov projektu pamätníka Rastislav Mráz.

Zasahovali od skorého rána

Hasiči zasahovali na mieste v nedeľu (2.11.) krátko po 5.00 h.

"Príčina vzniku požiaru bola stanovená ako nedbanlivosť a neopatrnosť pri manipulácii s otvoreným ohňom," doplnila Košťálová. K zraneniam osôb nedošlo.

Kedy pamätník postavili? 

Pamätník slávnostne odhalili v decembri 2022. O jeho postavenie sa tri roky usilovalo združenie Naše MesTTo. Ústredným motívom je súsošie zobrazujúce plačúcu matku podopieranú manželom. Jeho autorom je Martin Hudáček. Dieťa bolo zhotovené z priesvitného materiálu - symbolu večnosti.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy