Polícia riešila dva incidenty v priebehu troch dní pri obchodoch v Michalovciach
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
MICHALOVCE / Dva incidenty v priebehu troch dní riešila polícia v predajniach jedného z obchodných reťazcov v Michalovciach. V oboch prípadoch išlo o fyzické alebo verbálne napadnutie, v jednom z nich už bolo vznesené obvinenie aj návrh na väzbu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.
Pokúsil sa o krádež
Prvý prípad sa stal v nedeľu (26. 10.) po 17.00 h. Sedemnásťročný tínedžer sa pokúsil odísť z predajne bez zaplatenia. Pracovníčka SBS ho zastavila za pokladňou, no vznikol konflikt a fyzický kontakt.
Podozrivý sa vytrhol a z miesta ušiel. Polícia ho podľa hovorkyne vypátrala na základe kamerových záznamov. Po zadržaní a vykonaní úkonov bol prepustený.
SBS utrpela zranenia
Pracovníčka SBS utrpela zranenia s predpokladanou dĺžkou liečenia 42 dní. Prípad polícia vyšetruje ako trestný čin ublíženia na zdraví.
"Do trestného konania pribrali aj znalca z odboru zdravotníctva - chirurgie a podľa výsledkov znaleckého posudku v súvislosti so zraneniami, ktoré utrpela pracovníčka strážnej služby, bude rozhodnuté o ďalšom postupe vo veci," uviedla hovorkyňa.
Vyhrážky nožom pred obchodom
Druhý incident sa stal v utorok (28. 10.) okolo 19.00 h na inej pobočke reťazca. Pred obchodom sa pohádal 32-ročný muž s neznámym útočníkom, ktorý mu nadával a vyhrážal sa nožom. Muž sa utiekol skryť do predajne.
"Vykrikujúca osoba ostala stáť pred dverami obchodu, a keď okolo nej prechádzal 21-ročný muž, skríkla na neho, aby sa nepozeral, lebo ho s nožom rozreže," doplnila Ivanová s tým, že aj tento muž sa v obave o svoj život a zdravie presunul do interiéru obchodného centra.
Podozrivý bol pod vplyvom alkoholu
Útočník, 50-ročný muž, vstúpil do predajne, pristúpil k obom mužom a jedného z nich schmatol za bundu. Ten vytiahol z vrecka neznámy ostrý predmet. Podozrivý následne ušiel, no polícia ho zadržala. Dychová skúška ukázala 1,63 promile alkoholu.
Muž čelí obvineniu z prečinu nebezpečného vyhrážania v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva. Keďže je v podmienke za inú trestnú činnosť, spracovali návrh na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby.
"Nielen tieto prípady ukazujú, že aj tejto oblasti je potrebné venovať zvýšenú pozornosť. Že nám nie je ľahostajná bezpečnosť nakupujúcich ani personálu v obchode," uviedla Ivanová.