Oblačno
15°
Bratislava
Ľudmila, Ľudomila
16.9.2025
Na priechode zrazila 17-ročnú chodkyňu dodávka, dievča bojuje o život
Zdielať na

Na priechode zrazila 17-ročnú chodkyňu dodávka, dievča bojuje o život

NITRA / 17-ročné dievča ráno prechádzalo cez priechod pre chodcov a teraz v nemocnici bojuje o život. V Nitre na Novozámockej ceste ju zrazil vodič dodávky. Ten tvrdí, že nešiel rýchlo a chodkyňa sa podľa neho na cestu vôbec nepozerala.

Bola v polovici priechodu

​17-ročná chodkyňa išla z neďalekej ubytovne prechádzala cez priechod pre chodcov, ktorý je na frekventovanej ceste.

"Ja som išiel v kolóne a žena prechádzala cez priechod , " hovorí vodič dodávky.

V tej chvíli k priechodu prichádzal 43-ročný vodič na dodávke. Podľa predbežných zistení bola chodkyňa už takmer v strede, keď ju dodávka zrazila.

"Hlavu mala dole napozerala sa doprava-doľava, " pokračuje vodič. 

Odhodilo ju 15 metrov

Náraz bol taký silný, že tínedžerku odhodilo asi 15 metrov od priechodu a dopadla na cestu.

"Vodič vozidla Fiat Ducato pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy aktuálnym dopravným a poveternostným podmienkam, v dôsledku čoho narazil do chodkyne, " vyjadruje sa hovorca KR PZ Nitra Tomáš Havetta. 

Ťažké zranenia a prevoz do nemocnice

Zranené dievča už zakrátko ratovali svedkovia a záchranári. Záchranári dievča dlhé minúty na mieste oživovali. S ťažkými zraneniami ho previezli do nemocnice.

"Osoba s poruchou vedomia na umelej pľúcnej ventilácii bola prevezená do nemocnice v Nitre, " opisuje hovorkyňa OS ZZS Petra Klimešová.

Tvrdí, že rýchlo nešiel 

Presné okolnosti zrážky policajti vyšetrujú. Vodič, bol po nehode z toho čo sa udialo v šoku. Povedal nám, že mu je ľúto čo sa stalo, ale rýchlo určite nešiel.

"Bol som v kolóne. Neviem vám povedať presne, ale viac ako 50 som nešiel, lebo bola kolóna, " dodáva vodič dodávky.

"Policajti podrobili dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom, " dodáva Tomáš Havetta. 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy