Nevyplatil jej sľúbených 20 eur, tak si vymyslela znásilnenie. Polícia hovorí o výsmechu obetiam
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
"LÁSKA" SA ZMENILA NA ZNÁSILNENIE?
KOŠICE / Mladá žena nahlásila na polícii znásilnenie, no vyšetrovanie odhalilo prekvapivú pravdu. Motívom konania bolo vraj neposkytnutie dohodnutej platby za sexuálne služby.
Košickí policajti uzavreli prípad údajného znásilnenia mladej ženy, ktorý vzbudil pozornosť verejnosti. Pôvodné tvrdenia o brutálnom útoku sa však ukázali ako výmysel. Čo sa teda skutočne stalo?
V sobotu (30. 8.) prijala polícia na tiesňovej linke 158 znepokojivé oznámenie o znásilnení. Mladá žena tvrdila, že ju násilím vtiahli do auta, zviazali a odviezli na neznáme miesto, kde ju mali znásilniť. Útočníkovi mala utiecť a pomoc hľadať v neďalekej obci. Kriminalisti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru Košice-okolie sa prípadom začali okamžite zaoberať.
Detaily, ktoré nesedeli
"V priebehu vyšetrovania sme zabezpečili gynekologické vyšetrenia poškodenej, ktoré však nepreukázali žiadne zranenia typické pre znásilnenie," uviedla krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Policajti sa následne zamerali na miesto činu, ktoré identifikovali ako ulicu neďaleko košickej železničnej stanice.
Práve tu sa začala skladať mozaika pravdy. Podľa slov hovorkyne, žena neskôr priznala, že na tomto mieste občas poskytuje sexuálne služby za peniaze.
Pravda vyplávala na povrch
Výpoveď mladej ženy sa zmenila. Priznala, že ju oslovil vodič auta s ponukou 20 eur za sex. "Žena dobrovoľne nastúpila do vozidla, s autom odišli na neznáme miesto a tam mali dobrovoľný pohlavný styk, po ktorom si žena vypýtala peniaze. Vodič jej žiadne peniaze nedal, nazval ju vulgárnym oslovením a povedal jej, nech z auta vystúpi. On z miesta odišiel preč," popísala Ivanová.
Urazená a oklamaná žena sa rozhodla pre radikálne riešenie. V najbližšej dedine si vymyslela príbeh o znásilnení, pretože sa cítila dotknutá urážlivým správaním vodiča a jeho odmietnutím zaplatiť jej za "služby".
Zneužívanie témy znásilnenia
Polícia zdôraznila závažnosť vymysleného obvinenia. "Pre ženu, ktorá zažije znásilnenie, ide o mimoriadne zložitú situáciu. Ide o trestný čin a veľmi závažný zásah do ľudských práv. Vymyslený ‚príbeh‘ o znásilnení je však výsmechom všetkým ženám, ktoré znásilnené skutočne boli a do konca života si túto traumu ponesú so sebou," uviedla polícia.
Pozrite si aj archívne video: