Jasno
32°
Bratislava
Oskar
8.8.2025
Šoféroval napriek zákazu: Pri nehode v Banke sa vážne zranili štyri osoby
Zdielať na

Šoféroval napriek zákazu: Pri nehode v Banke sa vážne zranili štyri osoby

Archívna reportáž

Pozrite si reportáž s podobným prípadom

BANKA / Čelná zrážka dvoch áut v obci Banka v okrese Piešťany si vo štvrtok (7. 8.) popoludní vyžiadala štyri zranené osoby. Vodič, ktorý pravdepodobne spôsobil dopravnú nehodu, šoféroval napriek uloženému zákazu, informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Veronika Dachová.

Ako sa nehoda stala? 

Podľa prvotných informácií mal vodič predchádzať sprava cez pripájací pruh k autobusovej zastávke iné vozidlo. "Pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy, po zaradení sa pred predchádzané vozidlo prešiel do protismeru, následkom čoho došlo k čelnej zrážke s vozidlom, ktoré viedla 46-ročná žena," spresnila hovorkyňa.

Zasahovali viaceré záchranné zložky

Na mieste dopravnej nehody zasahovali viaceré záchranné zložky. Pri nehode utrpeli zranenia tri osoby z vozidla vedeného 24-ročným mužom (spolujazdkyňu letecky transportovali do nemocnice) a vodička druhého auta.

"Ostatné zranené osoby si do starostlivosti prevzali pozemní záchranári," doplnila.

Príčiny sa vyšetrujú

Presné príčiny a okolnosti nehody sú predmetom vyšetrovania.

"Dvadsaťštyriročný vodič z okresu Piešťany je dôvodne podozrivý aj zo spáchania trestného činu marenie výkonu úradného rozhodnutia, keďže viedol vozidlo v čase uloženia zákazu činnosti viesť motorové vozidlá do roku 2028," dodala Dachová.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy