Polojasno
36°
Bratislava
Adriána
26.6.2025
Tri dni plné hrôzy: Slováci uniesli a opakovane znásilňovali 12-ročné dievča
Zdielať na

Tri dni plné hrôzy: Slováci uniesli a opakovane znásilňovali 12-ročné dievča

Archívna reportáž

Pozrite si archívnu reportáž o mužovi, ktorý sa pokúsil znásilniť dievčatko na plavárni

BRITÁNIA / Trojica Slovákov čelí spravodlivosti za ohavný čin, ktorý otriasol britskou verejnosťou. Kevin Horvath (26), Ivan Turtak (38) a Ernest Gunár mladší (27) boli odsúdení za únos a opakované znásilňovanie 12-ročného dievčaťa, ktoré vylákali na parkovisku v Doveri. Ich obeť prežila tri dni plné hrôzy, násilia a ponižovania.

Ako informoval portál DailyMail, všetko sa začalo 11. augusta 2024 na parkovisku obchodného domu Asda v Doveri. Horvath a Turtak oslovili dievča s prísľubom cigarety a nalákali ho do auta. Tam sa k nim pridal Gunár a spoločne ju odviezli do Turtakovho bytu. Nasledovalo znásilnenie v Horvathovom aute a následne prevoz do Gunárovho karavanu, ktorý parkoval na Arthur Street v meste Folkestone.

Prísľub cigarety, ktorý sa zmenil na nočnú moru

V stiesnených priestoroch karavanu sa odohrávalo peklo. Dievča bolo nútené konzumovať drogy vrátane metamfetamínu a amfetamínu a bolo opakovane znásilňované. Muži ju fotografovali nahú vo vani a vyhrážali sa jej smrťou, ak sa pokúsi utiecť alebo zavolať pomoc. "Využili ju, zneužili a odhodili ako odpad," povedala na súde prokurátorka Hannah Llewellynová-Watersová.

Tri dni plné hrôzy

Počas troch dní bolo dievča držané v zajatí a neustálom strachu. Nakoniec sa jej 13. augusta podarilo ujsť. V ten deň sa zobudila skôr ako jej väznitelia, využila príležitosť a utiekla. Polícia ju následne našla v Doveri.

Traumatizovaná obeť spočiatku tvrdila, že "išla pešo do Folkestone a späť." Až doma sa zlomila a priznala rodičom, čo sa stalo. Podľa jej matky sa po prežitom utrpení zmenila na "úplne iné dieťa" a trpí nočnými morami: "Nechce nič robiť. Nevychádza z domu bezo mňa, bez jej otca alebo bez jeho otca. Mimo toho nechce vôbec vyjsť z domu. Uprostred noci sa budila s plačom a krikom." Pre Financial Times ďalej uviedla, že dievča "chcelo zomrieť".

Páchatelia boli odsúdení

Minulý týždeň bola trojica páchateľov odsúdená za všetky obvinenia. Catherine Wearová z Korunnej prokuratúry vyzdvihla odvahu obete: "Vďaka jej odvahe, s akou opísala, čo sa jej stalo, napriek zjavnému utrpeniu, ktoré jej to spôsobilo, boli títo traja nebezpeční muži teraz postavení pred súd za hrozné a bezcitné zločiny, ktoré na nej spáchali."

Karavan, v ktorom bolo dievča znásilnené, polícia minulý rok odstránila. Bol zaparkovaný na obytnej ceste v blízkosti miesta, kde mal Gunar rodinu.  Podľa jedného z miestnych obyvateľov, "keby ho polícia neodstránila, miestni obyvatelia by ho podpálili."

​Prekvapivá minulosť jedného z útočníkov

Ako poukázal DailyMail, prípad Ernesta Gunára prináša aj iné odhalenie. Ako tínedžer sa totiž objavil v rapovom videoklipe financovanom z Fondu pre sociálnu činnosť mládeže úradu vlády Spojeného kráľovstva pod vedením vtedajšieho premiéra Davida Camerona. Projekt ITV Fixers ho podporoval v jeho rapovej dráhe. V klipe, ktorý vznikol ešte v časoch, keď bol Gunár tínedžer, rapuje o potrebe rešpektu k rôznym komunitám, aby sa predišlo "rasizmu a zločinnosti". 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy