Jasno
16°
Bratislava
Iveta
27.5.2025
Kvôli trezoru sa vlámali do zlatníctva, no prezradil ich výbuch. Po zlodejoch pátra polícia
Zdielať na

Kvôli trezoru sa vlámali do zlatníctva, no prezradil ich výbuch. Po zlodejoch pátra polícia

MALACKY / Zlodeji sa vlámali do zlatníctva a dostali sa až k trezoru. Obyvatelia počuli výbuch. Kriminalisti na mieste celé hodiny zabezpečovali stopy.

Zlodeji si vytipovali zlatníctvo, ktoré sa nachádza na Záhoráckej ulici v Malackách. Po svoj lup sa vybrali krátko pred pol druhou hodinou nadránom. Miestnych obyvateľov v tom čase údajne zobudil výbuch, okamžite zalarmovali policajtov.

Policajti priestor zabezpečili

Kriminalisti zaisťovali stopy niekoľko hodín. Priestor, do ktorého sa zlodeji vlámali, zrejme veľmi dobre poznali. Rozbili totiž hrubé bezpečnostné sklo. Tak sa dostali až k trezoru. Akým spôsobom ho zničili, policajti zatiaľ neprezradili. Podľa našich informácií však pri lupe pravdepodobne použili výbušninu.

Trezor sa zlodeji podľa informácií TV JOJ snažili obmotať lanom, a tak ho chceli vytiahnuť von. Pri zlatníctve mali údajne odstavené aj auto.

Zlodejom sa lup napokon zobrať nepodarilo

Polícia po páchateľoch pátra. Prípad si prevzal vyšetrovateľ. "Vyšetrovateľom Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave bolo začaté trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže v štádiu pokus spáchaného spolupáchateľstvom v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci spáchaného spolupáchateľstvom," informovala policajná hovorkyňa Katarína Bartošová.

V blízkosti zlatníctva sa nachádzajú aj kamery, tie môžu napomôcť v policajnom vyšetrovaní. "Škoda, ktorá bola týmto konaním spáchaná, bude predmetom ďalšieho skúmania. Bližšie informácie poskytneme, keď to procesná situácia umožní," dodala Bartošová.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy