Polícia vypátrala medzinárodne hľadaného muža. Počas zadržania sa pokúsil o útek
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
BRATISLAVA / Lúpil, kradol autá, či dokonca napadol mestských policajtov. Cieľoví pátrači z policajného prezídia si pripísali veľký úlovok s medzinárodným presahom. V Gajaroch sa im podarilo zadržať 38-ročného Slováka s medzinárodnou trestnou minulosťou.
Vo vzduchu lietal dron, autá zablokovali ulicu a niekoľko policajtov vybavených zbraňňami spôsobilo rozruch v obci na Záhorí. Dôvodom bol medzinárodne hľadaný muž, ktorý sa vyhýbal spravodlivosti. Samotná akcia netrvala ani 6 minút. Policajti sa krátko pred 11-tou hodinou vybrali na ulicu a zamerali sa na jeden dom. Muž sa však zakrátko dal na útek a utiekol susedovi.
Muž bol na prípadný zásah pravdepodobne pripravený. Policajné zábery ukazujú ako okolie domu sleduje kamera. Pravdepodobne to bol dôvod prečo preskočil plot a schoval sa v susedovej šope. "Osoba sa pokúsila počas zadržania utiecť avšak PPU-čkari včas zakročili a úmyslu zabránili," uviedla hovorkyňa prezídia PZ Zuzana Hrabovská.
Na svedomí má toho mnoho, no drogy nie
V Rakúsku to boli krádeže. Napríklad tabuľky s evidenčnými číslami, krádeže áut či vlámania. V susednom Česku zas nie moc podarené vlámanie do jednej z firiem v Brne pri ktorom chytili jeho komplica. 38-ročný Marek sa aktuálne nachádza v CPZ-tke za múrmi policajného prezídia, kde si počká na ďalší osud.
"Na zadržaného 38-ročného muža bol vydaný európsky zatýkací rozkaz. Aktuálne s osobou prebiehajú procesné úkony," uzavrela Hrabovská.