Brtva z kauzy nebankoviek skončil v Leopoldove

10.07.2018 12:44 Noviny.sk

TRNAVA – Právoplatne odsúdeného Dávida Brtvu z kauzy skrachovaných nebankových spoločností BMG Invest a Horizont Slovakia dnes policajti previezli do Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove. Zadržali ho krátko pred ôsmou hodinou pred budovou Okresného súdu v Trnave cieľoví pátrači prezídia Policajného zboru v spolupráci s policajtmi Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave na základe príkazu Špecializovaného trestného súdu na dodanie do výkonu trestu. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl. Brtva bol koncom marca právoplatne odsúdený na deväťročný trest odňatia slobody, viac ako dve tretiny z neho si však už v minulosti odsedel.

Dávid Brtva dnes prišiel na Okresný súd v Trnave, kde sa malo rozhodovať o jeho prepustení na slobodu. Keďže je reálne na slobode, v jeho prípade by to znamenalo, že by si nemusel odsedieť zvyšok z deväťročného trestu. Súd však verejné zasadnutie odročil, pretože nebolo jasné, či Brtva po zadržaní políciou skončí vo väzení v obvode trnavského súdu. Podľa obhajcu Miloša Maďara jeho klient spĺňa všetky materiálne aj formálne podmienky na prepustenie z výkonu trestu, vedie riadny život a má aj dobrú resocializačnú prognózu. Súd bude o jeho podmienečnom prepustení rozhodovať najbližšie 30. augusta.

Najvyšší súd koncom marca potvrdil tresty Špecializovaného trestného súdu, podľa ktorého si má Dávid Brtva odsedieť deväťročný trest, Patrik Pachinger sedemročný a zatiaľ neprávoplatne odsúdený Jozef M. deväťročný trest odňatia slobody.

Zdroj: SITA

TV Program

18:00 PRESTRETÉ
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:25 Kosti X.
19:30 Profesionáli III.
20:25 Kingsman: Zlatý kruh
17:55 Súdna sieň
19:00 Slnečno, sem-tam vraždy II.
20:10 Dr. Harrow
18:45 SpongeBob v nohaviciach VIII.
19:10 Malí fidlikanti
19:25 Barbapapa na ceste okolo sveta
18:35 Zlatokopka
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA NA JOJ CINEMA: Rodiče na tahu
21:55 Černé zlato