Jasno
22°
Bratislava
Ján
24.6.2025
BRATISLAVA: Petržalka má schválenú reguláciu územia v lokalite Kapitulský dvor
Zdielať na
Noviny.sk

BRATISLAVA: Petržalka má schválenú reguláciu územia v lokalite Kapitulský dvor

Bratislavská mestská časť Petržalka začne obstarávať územný plán zóny v lokalite Kapitulský dvor. Územné plány zóny predstavujú podrobnejšie rozpracovanie veľkého územného plánu mesta, ktoré mestá a obce obstarajú v prípade potreby ovplyvniť podobu významného alebo hodnotného územia. Kapitulský dvor v Petržalke je územie, ktoré vymedzujú komunikáciami diaľnica D2, Bratská ulica, Kaukazská ulica a Viedenská cesta. „Toto územie nie je ešte zastavané, preto je vhodné na reguláciu práve týmto dokumentom,“ uviedla Silvia Vnenková z tlačového oddelenia petržalského úradu. Na obstarávaní Kapitulského dvora sa zhodli petržalskí miestni poslanci na novembrovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva.

Petržalka má schválenú aj reguláciu územia v Sade Janka Kráľa. Územný plán zóny Sad Janka Kráľa vymedzili ulicami Einsteinova, Jantárova cesta (Starý most), rieka Dunaj a Most SNP. Samospráva tak rozšírila územie, ktoré sa rozhodla regulovať cez územné plány zóny vlani v septembri. Územný plán zóny Sad Janka Kráľa schválili petržalskí miestni poslanci na júnovom zasadnutí zastupiteľstva.

V minulosti Petržalka riešila aj územný plán zóny Matador. „Pripomienky vlastníkov pozemkov v tejto lokalite, ale aj obyvateľov či poslancov však presahovali zadanie územného plánu. Poslanci sa tak rozhodli jeho spracovávanie zastaviť. Všetky zozbierané podnety posunuli do mesta ako podklad pre zmenu samotného územného plánu,“ vysvetlila Vnenková.

V podmienkach Bratislavy územný plán hlavného mesta schvaľuje mestské zastupiteľstvo, územné plány zón môžu schvaľovať aj mestské časti. Územné plány zóny nesmú ísť nad rámec územného plánu a miestni poslanci ho nemôžu zmeniť.

Zdielať na

Najčítanejšie