Poliak prežil smrteľnú dávku alkoholu

02.10.2007 10:28 Noviny.sk Zahraničie
Poliak prežil smrteľnú dávku alkoholu Zdroj: mocheeks/ilustračné
Lekári namerali 7,2 promile alkoholu v krvi 53-ročnémá opilcovi z Poľska. Za smrteľnú dávku alkoholu sa považujú štyri promile.

Šok poľským lekárom spôsobil 53-ročný opilec z mestečka Sieradz v strednom Poľsku. Ženy a muži v bielych plášťoch totiž neverili vlastným očiam, keď mu v nemocnici namerali 7,2 promile alkoholu v krvi. Za smrteľnú dávku sa totiž považujú štyri promile alkoholu.

„Vyzeral tak biedne, že sme si mysleli, že má krvácanie do mozgu alebo mozgovú mŕtvicu. Preto sme urobili počítačovú tomografiu a zároveň rozbor krvi a vtedy sme odhalili pravdu. Rozbor sme robili dvakrát, pretože sme nemohli uveriť jeho výsledku," popísal denníku Dziennik Lódzki pracovník pohotovosti v miestnej nemocnici Andrzej Wiśniewski.

„Nepamätám si, že by som zažil podobný prípad“ dodal.

Muž, ktorý sa zrejme oddával alkoholu už dlhšiu dobu, náhle nabral síl, keď si večer vyšiel z domova pre cigarety. Upadol a ležal na trávniku v centre mesta. Okoloidúci privolal pohotovosť. Podľa lekárov mal opilec obrovské šťastie, že vôbec prežil. Po noci strávenej v ich starostlivosti opustil ráno nemocnicu po vlastných nohách.

Pravdepodobne najznámejším českým opilcom je Milan Čurda, ktorý predvlani v máji nadýchal po nehode s fekálnym vozidlom takmer osem promile alkoholu. Tento rok v júli Okresný súd v Semiloch rozhodol, že muž pôjde do väzenia, pretože nedokončil súdom nariadenú protialkoholickú liečbu.

Za smrteľnú dávku alkoholu sa považujú štyri promile. Táto hranica, ako hovorí jeden vtip, sa netýka Poliakov a Rusov. Denník pripomína, že za svetový rekord sa považuje výkon 46-ročného Poliaka, ktorý prežil, hoci mal v tele 12,3 promile alkoholu.

Zdroj: ČTK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:50 Súdna sieň
10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
10:05 Nákupné maniačky
11:40 NOVÉ BÝVANIE
13:00 Simpsonovci XXII.
09:45 Policajt z L.A.
11:00 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
12:05 Neserte nám pestúnku II.
10:00 Jahôdka a jej kamaráti III.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Zabi nudu! II.
10:05 Rande u přepážky
11:40 Cesta za snem
13:25 Náhradní plán