Do košickej Alpinky láka turistov minikôň!

Do košickej Alpinky láka turistov minikôň!

Vo westernovom mestečku na košickej Alpinke je najväčšou atrakciou Lucky Luke.

"Je to druh Fallabela, po ktorom som dlho túžil. Pred tromi rokmi sa podarilo získať ho až z Holandska," povedal majiteľ koníka Ivan Karafa, pričom poznamenal, že nejde o druh poníka, ale skutočne o vyšľachtené plemeno koňa. Lucky Luke má dnes už šesť rokov.

"Je to vlastne taký domáci maznáčik. Má rad ľudí, deti sa ho môžu pokojne dotknúť a pohladiť ho. Má však svojskú povahu a keď stratí záujem, všetci mu musia dať pokoj," pousmial sa Karafa.

Spoločnosť v súkromnom zverinci robí Lucky Lukovi lama, kamerunské kozy, poník a osem koní. "Lucky vychádza so zvieratkami dobre, je kamarátsky. V ohrádke je spolu s poníkom a capkom," dodal Karafa.

Prezradil tiež, že sa snažili nájsť podobného koníka, na Slovensku je však pravdepodobne jediný. "Meno mu vymyslela priateľka, pretože mal pôvodne smiešne nevysloviteľné holandské meno," pokračoval majiteľ Luckyho. Podľa Karafu je to naozajstná zmenšenina koňa. "Má povahu ako veľký kôň, ale je dosť vyberavý. Keď nemá chuť, nepohne ním ani mrkvička," doplnil.

Keďže rozmery najmenšieho koníka to dovoľujú, Luckyho jeho majiteľ preváža v osobnom aute. "Pohodlne sa zmestí do pick-upu a už si na cestovanie aj zvykol," dodal na záver Karafa.
Zdroj: TASR

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:20 Súdna sieň
06:00 DEDIČSTVO
07:20 Panelák
05:10 Hoď svišťom II.
05:45 POLICAJTI V AKCII
06:45 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:10 Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
08:15 Scorpions Forever
10:05 Dobrou noc a hodně štěstí