Oblačno
-1°
Bratislava
Bohuš
27.1.2023
Aké počasie nás čaká tento víkend?
Zdielať na

Aké počasie nás čaká tento víkend?

Zdroj: SITA

BRATISLAVA / Piatok nás presvedčil, že sneh sa ešte v našej krajine ukazuje a keď ho spadne mnoho, dokáže spôsobiť problémy na cestách. Cestári vo večerných hodinách hlásili napr. na horskom prechode Čertovica až do 5 cm nového snehu a vodiči museli byť naozaj veľmi opatrní a ohľaduplní

Sobota ale bude o niečom inom.Budeme za teplým frontom, čo znamená, že zostane veľa oblakov, môže byť ať zamračené, ale zrážky sa objavia iba ojedinele a pôjde o slabý dážď, mrholenie. Sneženie sa presunie až do výšky asi 1300 m. Denná teplota bude vyššia ko v piatok. Počítať treba s maximom od 3 do 8°C, ale Kysuce, Orava, Liptom, Zamagurie a Spiš budú mať teplotu nižšiu ako 3°C.

V sobotu sa ale začne nad Talianskom prehlbovať tlaková níž a tá v priebehu nedele výrazne ovplyvní naše počasie. Presunie sa nad Ukrajinu a v jej tyle začne k nám prúdiť studený vzduch. To znamená, že aj naďalej bude oblačno až zamračené, rozsneží sa , len na juhu Slovenska to môže byť spočiatku aj dážď, dážď so snehom, ale postupne sa sneženie objaví aj tu. Denná maximálna teplota dosiahne od 0 do 5, severné okresy už ale budú citeľne chladnejšie, tu môže byť okolo -2°C.

Bude silno fúkať. Severák bude mať rýchlosť do 35, v nárazoch okolo 60 km/h. Pri snežení a vetre sa budú tvoriť snehové jazyky a záveje. Severák bude ešte umocňovať pocit chladu a pripomenie, že december je mesiac so snehom a mrazom. Sneženie môže komplikovať dopravu aj v pondelok ráno, najmä tam, kde sa sneh nezvykne často ukazovať a vodiči s jeho prítomnosťou na cestách veľmi nerátajú.

Ale poznáte to, všetko môže byť ešte úplne inak. Koľko snehu spadne totiž závisí od toho kam sa presunie stred níže. Určite ale predpoveď budeme upresňovať.

Súvisiace články

Najčítanejšie