Problémový sused: Hlučný kňaz v noci nedal spať susedom

Problémový sused: Hlučný kňaz v noci nedal spať susedom

DUNAJSKÁ STREDA / Sťažnosť na katolíckeho farára, priamo na biskupský úrad, podali susedia z obytného domu v Dunajskej Strede. Z bytu služobníka, ktorý sa zaviazal k celibátu, ich totiž pravidelne rušili zvuky podobné milostným prejavom. Biskupský úrad zatiaľ prípad z februára 2021 ešte nevyriešil.

Nemilé nočné prekvapenie

"Malá dcérka nemohla spať, s plačom prichádzala v noci do našej izby, že čo robia tí hlúpi, že aj luster sa hýbe, to už bolo nenormálne. Po čase sme zistili, že nad nami býva rímsko-katolícky kňaz," hovorí pán Erik, sused kňaza. 
Štvorčlenná rodina si byt prenajala vo februári 2021, noci sa postupne menili na dlhé bdenia. Zvláštne zvuky z bytu kňaza, ktorý v minulosti pôsobil aj ako dekan, ale dnes už nemá farnosť, sa opakovali niekoľkokrát týždenne. Rodine pána Erika pripomínali zvuky milostných hier dospelých. "Zo začiatku sme mysleli, že tam dávajú dohromady nejaký nábytok, ale neskôr sme zistili v noci, že to nie je práca, čo nás veľmi nahnevalo, nakoľko my sme tiež veriaca rodina," konštatuje pán Erik. Za horným susedom, ktorý nosí kňazské rúcho, dokonca po jednej z hlučných nocí zašiel aj osobne. "Najprv klamal, popieral, potom sa priznal, ospravedlnil sa," tvrdí pán Erik. 

Pohoršený sused sa obrátil na arcibiskupský úrad

Podobnú skúsenosť s podivnými zvukmi z bytu kňaza mali podľa pána Erika aj ďalší susedia, tí ale pred kamerou hovoriť nechceli. Keď hluk neutíchal ani po upozornení, obrátil sa pán Erik na arcibiskupský úrad. "Boli sme tam viackrát aj ja, aj moja rodina, na výsluchu, čakal som, že aspoň arcibiskupský úrad už tú kauzu ukončí. Tému naťahujú, do dnešného dňa žiadna odpoveď a táto kauza je oficiálna od februára 2021," hovorí pán Erik. 

"Daná vec je v štádiu šetrenia a riešenia. V tejto chvíli Vám nemôžeme poskytnúť žiadne ďalšie informácie," znie oficiálne vyjadrenie Trnavskej arcidiecézy. 

Trpké sklamanie

Farár sa medzičasom z prenajatého bytu odsťahoval, nepodarilo sa nám s ním skontaktovať, aby sme sa spýtali, čo za zvuky z jeho bytu rušili susedov. Telefón mal vypnutý. Celá rodina, vrátane 17-ročného syna, dospela k trpkému záveru. "Naše deti sme vychovávali podľa katolíckej cirkvi, ale poviem úprimne, že na základe týchto skutočností už ani my, dospelí, s manželkou a hlavne náš syn už nechce ísť na birmovku, nechce mať sobáš v kostole," na záver konštatuje pán Erik. 

Zdroj: Noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top Star
12:50 V siedmom nebi
11:55 Profesionáli VIII.
12:55 Naši I.
13:40 Zlato v garáži VI.
11:40 Nákupné maniačky
13:05 Záchranári
13:50 Prvé oddelenie
12:20 Krtko
12:30 Tom a Lili
12:40 Okido II.
11:05 Jak změřit svět
13:20 Bod zlomu
15:20 Příšerky z vesmíru