Skoro jasno
35°
Bratislava
Lýdia
19.8.2022
Vzniká nová politická strana, zakladateľmi sú liberáli z NOVY
Zdielať na

Vzniká nová politická strana, zakladateľmi sú liberáli z NOVY

BRATISLAVA / Na Slovensku by mala čoskoro vzniknúť nová politická strana. Založiť sa ju chystajú nezaradení poslanci národnej rady, ktorí v septembri odišli z Lipšičovej NOVY.

Nová strana by mala vzniknúť do konca roka. Mala by byť liberálno-občianska. Okrem tých, ktorí odišli z hnutia NOVA, by do nej mali vstúpiť viacerí politici, ale aj známe tváre, ktoré doteraz v politike nepôsobili.

"Keď som v roku 2009 vstupoval do politiky ako úspešný podnikateľ, chcel som pomôcť vytvoriť zo Slovenska prosperujúcu krajinu. Obetoval som tomu súkromie, veľa času, energie a vlastných peňazí. Pre svoj sen som pripravený urobiť všetko. Verím, že takých nás je na Slovensku dosť," povedal poslanec Juraj Miškov, ktorý má stáť za vznikom novej strany.

Odchod zo strán

Pätica nezaradených poslancov Jozef Kollár, Daniel Krajcer, Juraj Miškov, Juraj Droba a Martin Chren odišla 23. septembra z hnutia NOVA.

Liberáli, ktorí prišli do hnutia NOVA, vystúpili zo strany SaS 16. apríla 2013. Vtedy zo SaS vystúpilo päť poslancov národnej rady a približne sedemdesiatpäť členov.

Následne oznámili, že zakladajú liberálnu platformu Liberálna dohoda, ktorá mala fungovať ako občianske združenie. Piati poslanci potom 25. mája vstúpili do hnutia Daniela Lipšica NOVA, kde vytvorili Liberálnu frakciu. Tá zanikla v júni na návrh predsedu strany Daniela Lipšica.

Takto odchádzali poslanci z Lipšicovej NOVY:

Súvisiace články

Najčítanejšie