Asistent poslanca ĽSNS bol odsúdený za viaceré trestné činy, strana to ako problém nevníma

02.05.2018 11:39 Noviny.sk Politika

Asistent poslanca ĽSNS bol odsúdený za viaceré trestné činy, strana to ako problém nevníma

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Poslancovi Stanislavovi Drobnému zo strany Ľudová strana Naše Slovensko bude v parlamente robiť asistenta muž odsúdený za násilné trestné činy. Peter Bahno, ktorý podľa zmluvy zverejnenej v centrálnom registri zarába tisíc eur mesačne (spolu 23-tisíc eur), je ale stále v podmienke. O tejto skutočnosti informovali aktuality.sk v stredu.

Kotlebovci ale nevidia problém v tom, že pre jedného z ich poslancov bude v parlamente pracovať kedysi odsúdený Peter Bahno. O Bahnovi sa písalo ešte minulý rok v súvislosti so župnými voľbami, píšu aktuality.sk. ĽSNS ho poslala ako svojho zástupcu do krajskej volebnej komisie v Banskej Bystrici, ktorej dokonca šéfoval. V októbri 2013 ho pritom Okresný súd v Žiari nad Hronom uznal za vinného z prečinu ublíženia na zdraví, pokusu zločinu ublíženia na zdraví, prečinu výtržníctva a zo zločinu obmedzovania osobnej slobody vo forme spolupáchateľstva.

Súd následne vymeral Bahnovi trest odňatia slobody v trvaní troch rokov s podmienečným odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu 5 rokov. Taktiež musel uhradiť spôsobenú škodu. Peter Bahno je tak stále ešte v podmienke, keďže rozhodnutie súdu nadobudlo právoplatnosť 23. októbra 2013. "Nikto nie je taký dobrý, aby nemal chyby, ani taký zlý, aby sa na nič nehodil. S pánom Bahnom máme jeho minulosť odkomunikovanú a vyjasnenú. Svoju prácu si v súčasnosti robí dobre," odpovedal na otázky Aktuality.sk podpredseda ĽSNS Milan Uhrík. 

Poslanci Kotlebovej strany majú vo svojich službách viacero kontroverzných asistentov. Pre Juraja Kolesára napríklad robil niekdajší poslanec za HZDS a advokát Ján Cuper, ktorý obhajoval Ivana Lexu. 

Pozrite si archívnu reportáž týkajúcu sa Ivana Lexu: 

Zdroj: noviny.sk/aktuality.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:40 POLICAJTI V AKCII
11:40 DIVOKÉ KONE
10:10 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
12:20 SVET PODĽA EVELYN
12:55 SVET PODĽA EVELYN
08:35 Amerika má talent XII.
10:55 Kosti
12:00 Columbo
10:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
10:25 Požiarnik Sam X.
10:35 Zabi nudu! II.
08:55 Hrdinové ohně
11:15 O myšce a medvědovi
12:45 12 darů do života