Marek (38) zaútočil na svokrovcov nerezovým hrncom, napadol aj manželku. Teraz čaká vo väzbe na verdikt

Marek (38) zaútočil na svokrovcov nerezovým hrncom, napadol aj manželku. Teraz čaká vo väzbe na verdikt

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM / Surový útok na svokrovcov. V policajnej cele po ňom skončil 38 -ročný muž z Nového Mesta nad Váhom. Rodičia jeho manželky mu prišli dohovoriť, aby sa upokojil, no stal sa presný opak. Muž ich zbil hrncom.

38 - ročný Marek z Nového Mesta nad Váhom najskôr po hádke s manželkou v zúrivom amoku zdevastoval byt na nepoznanie. Zúfalá žena privolala na pomoc svojich rodičov. To však agresívneho manžela, ktorý mal pred tým vypiť sedem pív, rozzúrilo ešte viac. "Muž mal vo večerných hodinách po predchádzajúcej slovnej hádke s manželkou fyzicky napadnúť jej rodičov, ktorí mu prišli dohovoriť. Všetkým sa mal vyhrážať podpálením bytu, čím vzbudil u poškodených dôvodnú obavu o svoj život a zdravie," informovala policajná hovorkyňa Danka Adámiková. 

Marek bil svojich svokrovcov veľkým nerezovým hrncom. Obaja utrpeli krvácajúce zranenia hlavy a početné podliatiny po celom tele. Odviezli ich v sanitke. Žene museli ranu zašiť šiestimi stehmi. "Policajt obvodného oddelenia v Novom Meste nad Váhom vzniesol obvinenie 38- ročnému mužovi z Nového Mesta nad Váhom pre prečin ublíženia na zdraví a prečin nebezpečného vyhrážania," informovala ďalej policajná hovorkyňa Danka Adámiková. 

Podľa informácií TV JOJ navyše polícia v Marekovom prípade prijala aj trestné oznámenie pre podozrenie na dlhoročné psychické týranie jeho manželky.

Momentálne sa už nachádza vo väzbe. "Vzhľadom na závažnosť skutku a spôsob jeho vykonania, keď útoky obvineného majú gradujúcu tendenciu a pri útoku na dvoch starších ľudí použil kovový hrniec, jeho ponechanie na slobode v tomto štádiu trestného konania neprichádza do úvahy. Existuje dôvodná obava, že obvinený bude pokračovať v trestnej činnosti a mohol by dokonať čin, ktorým hrozil," uviedol  Roman Tarabus, hovorca Krajského súdu v Trenčíne. Mareka odviezli zo súdu do väznice v Ilave. Za jeho vyčíňanie mu hrozí trojročný trest odňatia slobody.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
05:10 Súdna sieň
05:15 Kixšou
05:55 Súdna sieň
05:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja - Špeciál
06:45 Policajti v akcii
08:00 Policajti v akcii
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:10 Můj kamarád delfín
07:50 Zůstaň nablízku
09:30 Až vyjde měsíc