NDS vylúčila piatich záujemcov o stavbu systému na výber mýta

23.11.2007 08:36 Noviny.sk Ekonomika
NDS vylúčila piatich záujemcov o stavbu systému na výber mýta Zdroj: TV JOJ
Konzorcium ToSy.sk mala NDS vylúčiť pre konflikt záujmov jedného jeho pracovníka. Ostatní neúspešní uchádzači, Strabag, Sanef, Thales a Studio Altieri vraj spravili chybu pri vypisovaní tendrových podkladov.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) podľa Hospodárskych novín (HN) vylúčila piatich záujemcov o vybudovanie systému na elektronický výber mýta na diaľniciach a ďalších vybraných cestách.

V hre o zákazku za 20 miliárd korún bez dane z pridanej hodnoty tak zostali skupina Kapsch, ďalej konzorciá Satways a Slovakpass, napísali dnes HN. Informácie potvrdil zástupca vylúčeného konzorcia, sama NDS sa odmietla vyjadriť.

Konzorcium ToSy.sk mala NDS vylúčiť pre konflikt záujmov jedného jeho pracovníka. Ostatní neúspešní uchádzači, Strabag, Sanef, Thales a Studio Altieri vraj spravili chybu pri vypisovaní tendrových podkladov, poznamenal denník.

Zástupca ToSy.sk Štefan Fecko postup NDS kritizoval. "Odôvodnenie a argumentácia je značne neštandardná a sme presvedčení, že táto argumentácia diaľničnej spoločnosti nemá podporu v zákone o verejnom obstarávaní," zdôraznil.

Postupujúce konzorcium Satways tvoria podľa portálu idoprava.sk telekomunikačná spoločnosť Slovak Telekom a firmy Satellic Traffic Management GmbH Siemens, ako aj ABN Amro Bank. Trojčlenné konzorcium Slovakpass zase vedie talianska Autostrade.

Vyradenie piatich uchádzačov môže podľa HN ohroziť spustenie elektronického výberu mýta v plánovanom termíne od roku 2009. Dvaja z vyradených uchádzačov už totiž potvrdili, že sa proti rozhodnutiu NDS odvolajú, poznamenal denník.

Mýto na diaľniciach a vybraných úsekoch ciest budú na Slovensku najprv platiť kamióny a autobusy. Celkovo by malo byť spoplatnených približne 2400 kilometrov ciest. Štátna diaľničná spoločnosť už v minulosti zrušila dva tendre na mýto. Prvú súťaž v auguste pre veľký počet - 55 záujemcov a druhú v septembri pre formálnu chybu.

Zdroj: ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE
06:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:20 Rýchla rota Chipa a Dala
05:25 Panelák
05:55 TIPOS INFO
06:00 Profesionáli
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
06:15 Timothy ide do školy
05:40 12 darů do života
07:45 Za hranici
09:40 O(d)puštění