Farkašovský (56) a Šmahel-Kalisová (27) z Markízy v Novinách TV JOJ

Farkašovský (56) a Šmahel-Kalisová (27) z Markízy v Novinách TV JOJ

Vyzeralo to na prestup roka. Moderátori hlavného spravodajstva TV Markíza Miriam Šmahel-Kalisová a Karol Farkašovský sa objavili v Novinách televízie JOJ. Pre dobrú vec. Aby pomohli iným a ukázali, ako sa im žije...

Pohyb na vozíku je náročný

Jojkári a markizáci sa spojili. Moderátori oboch televízii si sadli na invalidný vozík a na vlastnej koži v hlavnom meste vyskúšali, aký je život s bariérami. Podporili tak novú mobilnú aplikáciu, ktorá ľuďom odkázaným na vozík okamžite nájde najbližší bezbariérový prístup.

"Janko toto nepojde.Tam sa nezmestíš, otoč sa," napomínala na vozíku sediaceho Jána Mečiara Andrea Pálffy-Belányiová. Nielen moderátori JOJky si mohli vyskúšať, aký ťažký je život s bariérami, ale aj moderátori z televízie Markíza. "Keď sa mi prvý raz niečo nedalo, tak som chcela vystúpiť z toho vozíka a presunúť ho na iné miesto," tvrdí Miriam Šmahel-Kalisová.

Web aj aplikácia

Po splnení náročnej a vlastne každodennej činnosti zhruba 9 percent našich obyvateľov, sú pocity moderátorov takéto. "Tváre ľudí sú vyššie, ale samotný ten pohyb na vozíku je náročný," povedala moderátorka Novín o 12:00, Andrea Pálffy-Belányiová. "Niet im čo závidieť a záslužia si pomoc od každého z nás," dodáva moderátor večerných novín na Markíze Karol Farkašovský.

"Spúšťame v rámci občianského združenia go-ok webovú stránku a taktiež aj mobilnú aplikáciu, v ktorej si budú môcť vyhľadať objekt podľa svojich preferencií," povedal ambasádor projektu Martin Šmahel.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Zdroj: FBC_Fan page Miriam Kalisová

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:50 Stratené duše I.
14:50 Súdna sieň
15:55 Súdna sieň
13:40 Letecké katastrofy VII.
14:45 MacGyver
15:50 MacGyver
14:30 Vražedné Miami II.
15:30 Prison Break: Útek z väzenia II.
16:30 C.S.I.: Kriminálka Miami
14:30 Robošváb
14:55 Sherm a jeho mikróby
15:10 Bobove dobrodružstvá na pláži
13:20 Královský víkend
15:05 Z ulice na green
16:55 Kouzlo polibku