Útok psa. Fotografovi Michalovi (39) všili ucho do brucha

Zdroj: TV JOJ

16.08.2012 10:44 | Pri záchrane fotografa, na ktorého zaútočili agresívne psy lekári z plastickej chirurgie v ružinovskej nemocnici, urobili unikátnu operáciu. Keďže ucho Michala bolo natoľko zdevastované, že sa nedalo prišiť na svoje miesto, všili ho do brušnej dutiny. Tam by sa malo obaliť tkanivom.

Plastickí lekári z Ružinova tak vykonali unikátnu operáciu. Uucho všili do brušnej dutiny na dva týždne. Dúfajú, že sa dostatočne obalí tkanivom a budú ho môcť znova prišiť na správne miesto. Vybrať by ho mali práve po dvoch týždňoch. 

Podľa slov hovorkyne Univerzitnej nemocnice v Bratislave Petry Maťašovskej, Michalovi amputované ucho nebolo možné primárne rekonštruovať, primári však spravili jeden raritný úkon, ktorý však zatiaľ hovorkyňa nešpecifikovala. "Pacienta ešte čaká dvojdobá rekonštrukcia ušnice, ktorá je na Slovensku unikátna," dodala Maťašovská.

Odhryzli mu ucho

Psy zaútočili na modelku s fotografom v obci Dunajská Lužná neďaleko Bratislavy. 39-ročnému mužovi najviac ublížil pes na predlaktí, pričom mu uhryzol aj pravé ucho. Napadnutej dvojici pomáhal aj taxikár, ktorý po nich prišiel.

Údajne vlčiak a dva kríženci rotvajlera najskôr zaútočili na Michala. Ten spadol na zem, kde ho psy začali trhať. Ďalší pes sa rozbehol za modelkou Silviou. "Potom som videla, ako sa na tie dva psy pozrel a keď videl, že Michala hryzú na zemi, tak sa otočil a pridal sa k nim," spomína na útok Silvia. 

Muž bol v šoku

Pohryzeného muža prijala približne o 9:00 Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) s mnohopočetnými ranami najmä na rukách a nohách, no najvážnejším zranením je devastačné poranenie pravého predlaktia a odhryznuté pravé ucho, ktoré priviezli záchranári spolu s ním. "Muž bol v šoku a vo veľkých bolestiach," informovala hovorkyňa UNB Petra Maťašovská.

Michal podstúpil 5-hodinovú operáciu a momentálne je mimo ohrozenia života. Jeho sestra, bývalá Miss Slovensko Mirka Babčanová, dokonca pri pohľade na brata odpadla.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Petra Dišková

Zdroj: noviny.sk/SITA

Zdroj: TV JOJ

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt