Šluknite si z bylinky! Vymeňte cigarety za zdravie

Zdroj: TV JOJ

29.07.2012 07:57 | Pre niektorých je boj so závislosťou na cigaretách dlhší ako 100-ročná vojna. Vedeli ste však, že tohto zlozvyku sa dá zbaviť úplne jednoducho a navyše bez chémie? Tri rastliny, ktoré nie je problém vypestovať si doma, vraj dokážu výrazne obmedziť chuť na cigaretu.

Tri rastliny a fajčenie skončí

Stále platí, že o všetkom sa treba poradiť aj so svojim lekárom. Avšak ponúkame vám recept, za ktorý nezaplatíte ani cent. Puškvorcový koreň, ovosná slama a pestrec mariánsky! To sú tri rastliny, vďaka ktorým si ozdravíte pľúca! Sú totiž výbornými pomocníkmi počas odvykania od fajčenia.

"S týmto koreňom musíme zaobchádzať veľmi opatrne, lebo obsahuje jednu toxickú látku, volá sa Azaron. Koreň musíme očistiť od fúzikov, potom oškrabkať, posekáme a dáme ho usušiť," hovorí bylinkárka Kopáčová. Zo sušeného puškvorca si odsypeme do dlane a 2-krát denne ho v rozdrvenom stave požujeme a zapijeme vodou.

Po pauze treba pokračovať

"Keď ho zmelieme na prášok, nič sa nestane, dáme si za lyžičku do šálky, zalejeme vriacov vodou a pijeme. Luhujeme 5-10-15 minút. Ale pije sa aj s tým práškom," tvrdí Kopáčová. Po 6 týždňoch si však dajte 3 týždňovú pauzu, a potom začnite s užívaním znova.

"Táto ovesná slama je tiež rastlina proti odvykaniu od fajčenia. Osahuje veľa minerálnych látok, hlavne vlákninu a hlavne bielkoviny a proteiny, ktoré zabraňujú aj vzniku rakoviny. Fajčiari si tak budú liečiť aj ochorenia, ktoré získali počas toho fajčenia," doáva bylinkárka. A poslednou bylinkou, ktorá vám môže pomôcť raz a navždy odhodiť cigaretu je pestrec mariánsky! V usušenom stave si z neho môžete pripraviť odvar.

"Za malú lyžičku sa zabarí vriacou vodou a pije sa 2-3 krát denne," hovorí Kopáčová. Ak k tomu priradíte ešte aj pevnú vôľu a odhodlanie, výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Iveta Minarovičová

Zdroj: noviny.sk/Ivana Šišková

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt