Sandboarding. Lyžovačka v dunách a 50 stupňov

Zdroj: TV JOJ

22.09.2012 14:09 | Vo Vysokých Tatrách už napadol prvý sneh, no na otvorenie lyžiarskej sezóny si však ešte musíme počkať. Na svete sú však aj také miesta, kde sa dá lyžovať po celý rok. A pritom ani nemusí snežiť. Pozrite sa.

Chcete lyžovať? Vydajte sa do púšte. V Ománskom sultanáte majú toľko zjazdoviek, že si môžete vyberať, ktorá vám najviac sedí. "Zoberieme vás na najvyššiu dunu a potom je to už len na vás. Buď pôjdete na zadku alebo postojačky," hovorí Anurin Jansen, manažér púštneho kempu.

Nepotrebujete drahé vybavenie

Je však potrebné namazať si poriadne dosku tak ako na snehu. Výhodou je, že na piesočnú lyžovačku nepotrebujete zbytočne drahé vybavenie. Avšak, nech robíte čokoľvek, piesok budete mať aj tak všade. Pri pohľade z vrcholu duny nám však nebolo všetko jedno. No stačilo naskočiť na dosku a bolo po obavách. Ománci majú jednu výhodu. Spúšťať na dunách sa môžu po celý rok a to bez ohľadu na počasie. "V lete tu býva 45 stupňov, popoludní niekedy aj 50, takže ráno je ideálny čas," hovorí šofér Rašid.

Namiesto lanovky auto

Šliapať v týchto teplotách do kopca by vás po chvíli prestalo baviť. Úlohu lanovky však dokonale plní terénne auto. Zvyšok je na vás. "Odporúčame všetkým, aby si dávali pozor, pretože bezpečnosť je u nás na prvom mieste a nechceme, aby sa tu niekto zranil," hovorí manažér púštneho kempu. "Je to veľmi jemný piesok, takže nie je problém spraviť aj salto bez úrazu, bez problémov," hovorí Vladimír, bývalý inštruktor snowboardingu.

Spúšťanie na piesku je pomalšie a menej náročné ako na snehu. Komu sa však nechce mesiace čakať na zimu, ten si túto zábavu rozhodne užije.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Michal Rybanský

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt