Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intezívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

PRIESKUM. Na čo šetria muži a na čo ženy

Zdroj: TV JOJ

31.07.2012 06:19 | Ruku na srdce, koľko peňazí z výplaty dokážete ušetriť? Ak ste bez práce, tak asi nič. Podľa prieskumu Poštovej banky však pracujúci odkladajú každý mesiac 20 percent z príjmu. My vám teraz prezradíme, na čo ich šetria.

Dovolenky, rekonštrukcie

Ženy, ktoré majú z čoho šetriť, odkladajú peniaze predovšetkým na dovolenky. Vo väčšine prípadov miesto pobytu aj samé vyberajú. Financie však šetria aj z iného, praktickejšieho dôvodu. "Odkladajú si ich aj na rekonštrukciu bytu, na nové vybavenie domácnosti, ide približne o 20 percent z platu," tvrdí analytička Eva Sadovská.

Muži si odkladajú peniaze skôr zo strachu pred budúcnosťou, a teda na neočakávané krízové situácie. Nájdu sa však aj výnimky. Takíto muži si peniaze odkladajú na zábavu, či dovolenku.

Aj keď má veľa Slovákov z platu vôbec prežiť, pravidelne si odkladá 60 percent ľudí. Väčšina z nich však šetrí na bežných účtoch, a tak sa financie zhodnocujú úrokom nižším ako je inflácia. Analytici tvrdia, že nevieme, ako zhodnocovať naše peniaze.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Beata Ksenzsighova

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt