Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

PRIESKUM. Až 35 % neverných mužov nepoužíva kondóm

01.07.2012 14:10 | Neveru ako takú možno v niektorých prípadoch akceptovať. Ale riskovať pri nej zdravie svojej partnerky? Podľa štúdie zverejnenej v odbornom časopise Journal of Sexual Medicine ochranu (kondóm) nepoužíva až 27 - 35 % mužov. Ak sa popritom stihli ešte opiť, tak dokonca až 64 % mužov.

Ohrozujú partnerky

Väčšina neverníkov tak svoje oficiálne partnerky ohrozuje rôznymi pohlavnými chorobami. Niektoré z nich môžu byť dokonca až smrteľné.

Nemusí isť pritom iba o nebezpečný HIV vírus, ale aj o stále sa rozširujúci papilomavírus (HPV). Tento vírus totiž môže viesť k rakovine krčka maternice, genitálnym bradaviciam a iným ochoreniam súvisiacim s HPV. O syfilise, žltačke či kvapavke ani nehovoriac. 

Je to trestné...

Muži by si mali preto uvedomiť, že keď sa rozhodnú pre neveru, musia taktiež počítať s jej dôsledkami. Pokiaľ sú v tom sami, je to len a len ich vec. No pokiaľ svojím konaním ohrozujú aj iné osoby, je to trestné.

Už ste niekedy po sexe odhodili použitý kondóm voľne do prírody? Ak áno, buďte radi, že vás pri tom neprichytil nikto z ministerstva životného prostredia. Museli by ste totiž zaplatiť vysokú pokutu!

Zdroj: TV JOJ

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Ivana Šišková , Eva Murcková

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt