Polícia poslala milencov schladiť sa, u nás to radšej neskúšajte!

Zdroj: TV JOJ

09.08.2012 14:50 | Leto a s tým súvisiace teplo akosi prirodzene odbúrava zábrany. A tak občas vidíme viac, akoby sme chceli. Muži zákona v Macedónsku boli svojho času milosrdní. Milencov poslali schladiť sa do mora. Na Slovensku by však obišli podstatne horšie - s mastnou pokutou či dokonca za mrežami...

Zhovievaví policajti...

Fotografia, čo obletela svet. Reč je o záberoch, na ktorých je zachytený párik milencov na jednej z pláží v Macedónsku. Oddávajú sa jeden druhému napriek tomu, že sú na očiach verejnosti.

"Niektorí odvrátili pohľad, iní sa chápavo usmiali a pár povzbudzovali, aby vyskúšali aj inú polohu. Ale boli tam malé deti a ich rodičia boli veľmi nahnevaní," citoval jedného zo svedkov rakúsky portál austriantimes.at. 

Slovensko? Pokuta, basa

Incident, ktorý sa odohral v roku 2010, napokon riešila miestna polícia. Pohovorom. Mladých ľudí sexujúcich na pláži poslali schladiť sa do mora. Príslušníci počkali, kým sa tak stane, párik sa oblečie, pobalí a odíde...

Ak by sa stalo niečo podobné na Slovensku, nezaobišlo by sa to bez podstatne väčších starostí. Ak vás totiž prichytia policajti, hrozí vám minimálne pokuta. A to aj v prípade, že ste dobre ukrytí pred očami verejnosti na odľahlom mieste v prírode. Policajti by vaše počínanie kvalifikovali ako priestupok. "Vzhľadom na to, že túto činnosť vykonávajú na verejne prístupných miestach," povedal policajný viceprezident Ľubomír Ábel.

48 % skúsilo auto

Ak ste sa napriek tomu rozhodli vymeniť posteľ za vyvádzanie na verejnosti, skončili ste v aute. Práve tam sa totiž oddáva potešeniu 48 percent párov. vyplýva to z prieskumu denníka USA Today. Ak ste však na Slovensku, dávajte si pozor, kde zaparkujete! "Za priestupok hrozí sankcia v blokovom konaní až do výšky 33 €," podotkol Ábel.

Keď však budete mať naozaj veľa divákov tak, ako pár v Macedónsku, môžete skončiť aj za mrežami. Môže sa na vás hľadieť tak, akoby ste spáchali trestný čin. "Páchateľom hrozí trest odňatia slobody až do troch rokov," dodal policajný viceprezident pre rubriku KRIMI Ako to nespackať Televízie JOJ.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Martin Kovalík , Adam Zavřel

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt