Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Poznáme recept na elixír života! Pravidelný orgazmus

Zdroj: TV JOJ

19.06.2012 15:30 | Ľudia už stáročia hľadajú recept na elixír mladosti a života. V laboratóriách trávia vedci neuveriteľne dlhý čas, aby vynašli niečo, čo ľudstvu umožní predĺžiť si život aspoň o pár rokov. Namiesto zbytočného miešania rôznych ingrediencií však niekedy stačí pravidelný sex a kvalitný orgazmus.

UPOZORNENIE: Obsah nie je vhodný pre maloletých a mladistvých čitateľov.

O 8 rokov dlhšie

"Podľa amerických vedcov platí priama úmera - čím viac orgazmov, tým dlhší život. Pri milostnom vyvrcholení sa posilňuje obranyschopnosť buniek o celých 20 percent," tvrdí lekár Michal Kovár.

To znamená, že pokiaľ si užívate pravidelný orgazmus, máte veľkú šancu žiť až o osem rokov dlhšie než človek, ktorý na milovanie so skvelým orgazmickým ukončením kašle. K tomu všetkému má ako bonus zvýšenú imunitu, ktorá ho ochráni pred chrípkou a nachladnutím a dokonca o 30 percent menšiu pravdepodobnosť, že ho postihnú choroby srdca.

Posilnená imunita získaná častými orgazmami sa prejaví v celkovom zdravotnom obraze. Zabraňuje kôrnateniu tepien, pomáha predísť mozgovej mŕtvici a stáva sa dokonca preventívnym prostriedkom proti rakovinovému bujneniu.

Podobne ako v posilňovni

"Pravidelný sex u žien výrazne znižuje riziko rakoviny prsníka, zatiaľ čo sexuálne aktívni muži bývajú len zriedka postihnutí rakovinou prostaty. Milovanie totiž dramaticky znižuje pôsobenie stresového hormónu kortizolu v krvi, ktorý je spájaný s rozvojom niektorých zhubných nádorov," hovorí doktor.

Určite ste už čítali o rôznych štúdiách, kde odborníci rozoberajú orgazmus a jeho skvelý efekt pri chudnutí. Áno, jeho účinky sú podobné ako pri výkonnejšom športe. Napríklad v posilňovni alebo behu. Pri sexe sa zrýchľuje krvný obeh i metabolizmus a  tak po necelej polhodinke môžete spáliť 300 kalórií.

Je to teda najpríjemnejší, najlacnejší a najpohodlnejší šport, keďže ho môžete prevádzkovať kdekoľvek, ideálne doma v súkromí.

Mojkanie uvoľňuje oxytocín

Ak patríte približne k 16 percentám žien, ktoré nedosiahnu orgazmus, nezúfajte. Vášmu zdraviu prospeje aj maznanie. Mojkanie sa s  milovanou osobou uvoľňuje v tele hormón oxytocín, ktorý pomáha upevňovať citovú väzbu.

Miera vzrastá aj pri dojčení - práve tento hormón je zodpovedný za silné puto medzi matkou a dieťaťom. V prírode bolo pozorované, že mláďatá s nízkou hladinou oxytocínu zle prospievajú. Naopak čím viac sa tohto materského hormónu v krvi nachádza, tým lepšie telo bojuje proti infekciám i depresívnym stavom.

Čo dodať na záver? Najzdravší sú ľudia, ktorí žijú v nekonfliktnom vzťahu a sex si užívajú aspoň dvakrát týždenne.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Juraj Hajdin

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt