Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Medici sa tešia! Opäť môžu študovať

Zdroj: TV JOJ

15.09.2012 08:37 | Študenti lekárskej fakulty v Košiciach sa už nemusia obávať, kde dokončia svoje štúdium medicíny. Problém, ktorý nastal medzi fakultnými nemocnicami a lekárskymi fakultami, je totiž definitívne vyriešený. Nezrovnalosti v zmluvách spoločne odstránili na niekoľkohodinovom stretnutí s ministerkou zdravotníctva .

Bez nemocnice žiaden diplom

"Sú Slováci naozaj jediný národ, ktorý nepotrebuje lekárov ak dovolia, aby sa takéto veci diali," pýtajú sa študenti z Lekárskej fakulty UK v Bratislave. Ešte pred mesiacom študentom medicíny na Slovensku hrozilo, že z nich budú len lekári teoretici. Bez toho, aby študent medicíny prekročil brány fakultnej nemocnice, totiž nemôže dostať vysokoškolský diplom.

Vo štvrtok dospeli k dohode

Nové zmluvy, ktoré totiž pred letom navrhli univerzitné nemocnice lekárskym fakultám, boli pre fakulty neprijateľné. "Tam sú 2 sporné body, a to je otázka financovania, druhé, čo sa týka postavenia vedúcich pracovníkov," povedal dekan Lekárskej fakulty UK Prof. MUDr. Peter Labaš. Kým fakulty v Bratislave a Martine problém vyriešili do niekoľkých dní, košickým medikom ešte vo štvrtok hrozilo, že budú musieť medicínu doštudovať v Martine alebo v hlavnom meste.

Na štvrtkovom rokovaní s ministerkou zdravotníctva však obe strany dospeli k dohode. "Verím, že zmluva bude podpísaná," dodal rektor UK Karol Mičieta.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Petra Dišková

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt