Lochnesská príšera vraj existuje! Námorník má dôkaz

04.08.2012 13:07 | Námorník George Edwards tvrdí, že sa mu podarilo odfotografovať zatiaľ najlepší záber Lochnesskej príšery. Jej existencia sa pritom nikdy nepotvrdila a neexistuje žiaden relevantný dôkaz, že 'Nessie' skutočne v jazere Loch Ness na škótskej vysočine žije.

Edwards sa Nessie snaží nájsť už 26 rokov a trávi približne 60 hodín týždenne tým, že turistov preváža po škótskom jazere Loch Ness a číha na ňu.

Videl Lochnessku

Na jeho fotografii je viditeľné čosi ako tmavý hrb nad hladinou, ktorý by teoreticky mohol byť časťou chrbta tajomnej príšery. "Pomaly sa to hýbalo smerom ku hradu Urquhart a bolo to tmavosivej farby," vysvetlil 60-ročný námorník. Údajnú Nessie sledoval päť minút, potom sa začala pomaly potápať a už sa nevynorila.

"Bol som presvedčený, že vidím Nessie, keďže v tieto tvory verím. Príliš veľa ľudí ich videlo počas naozaj dlhého obdobia. Všetci predsa nemôžu klamať," vyhlásil.

Fotku najprv analyzovali

Edwards záhadný objekt odfotil už vlani 2. novembra, no obrázkom sa nechcel chváliť, kým ho neposlal do USA na analýzu. "Mám kamarátov v USA, ktorí majú zase priateľov v armáde. Moju fotku preskúmali a vôbec nepochybovali o tom, že to, čo som odfotil, je živé. Bol som skutočne nadšený, keďže som si istý, že v hlbinách Loch Nessu sa skrývajú nejaké tajomné bytosti," vyjadril sa.

Najfotka záhadnej príšery

Podľa Stevea Felthama, ktorý Nessie hľadá už 21 rokov, ide o najlepšiu fotografiu tohto tvora, akú kedy videl. "Myslím si, že je fantastická - to je to zviera, ktoré sme po celý ten čas hľadali," potešil sa. Ako povedal, fotka síce existenciu Lochnesskej príšery nedokazuje, ale je z nej jasné, že to nie je obrovský jeseter. Práve takto si totiž mnohí vysvetľujú existenciu zvláštneho zvieraťa v jazere.

Niektorým sa vraj Lochnessku podarilo aj natočiť, žiaden stopercentný dôkaz však stále neexistuje.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Alena Klepochová

Zdroj: noviny.sk, SITA

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt