Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Choroba psa, rozchod? Aj preto vrátia peniaze za letenky

Zdroj: TV JOJ

15.07.2012 07:43 | Za letenky, ktoré z rôznych dôvodov nemôžete využiť, vám spoločnosť môže vrátiť investované peniaze až do výšky 100 percent. Potrebujete však k tomu jednu drobnosť - poistenie storna. Rovnako sme zisťovali, ktoré dôvody pri náhlom zrušení rezervácie letu poisťovňa uznáva a ktoré nie.

Chorý kôň alebo chrípka?

Máte chorého psíka, mačku alebo vám ochorel obľúbený koník? Tak v tomto prípade sa nemusíte báť, žeby vám poisťovňa nepreplatila letenky. Toto sú dôvody, ktoré uznáva na vrátenie peňazí. Musíte to však dokladovať potvrdením od zverolekára.

Ak ste chorý vy, pravidlá sú rovnaké. V minulosti poisťovne uznávali len vážne stavy s pobytom v nemocnici - dnes už obstojíte aj bez toho, aby sa vám smrtka pozerala poza plece. Uznáva sa tak teda aj obyčajná chrípka...

Zrušenie svadby, reparát z maturity...

Ak ste si kúpili letenky na romantický pobyt a medzičasom ste sa s partnerom rozišli, môžete požiadať o vrátenie peňazí, no nesmiete zabudnúť, že tu už platia špeciálne podmienky. "Musia žiť v dokázateľne spoločnej domácnosti, mať jeden trvalý pobyt, inak sa to neuznáva," informovala Miroslava Zelenáková zo zákazníckeho servisu.

Ako dôvod obstojí aj zrušenie svadby s potvrdením od úradov alebo cirkvi, reparát z maturity alebo štátnic, úmrtie v rodine, požiar domu, lúpež, dopravná nehoda alebo únos člena rodiny. Vzdať sa cesty môžete aj v prípade straty zamestnania - výpoveď však musíte dostať a nie ju dať.

Nuž a stornovať letenku môžete aj v deň odletu. Nie zadarmo. Cenu letenky to priemerne navýši od 11 po 36 eur....

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Beata Ksenzsighova

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt