Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Tri najčastejšie mýty o sexe. Môže sa penis naozaj zlomiť?

Zdroj: TV JOJ

17.07.2012 12:06 | Neviete, ktorým mýtom o sexe môžete veriť? Vybrali sme tri, ktoré zostávajú zahalené rúškom tajomstva. Informáciu priniesol healthmeup.com a Blesk.cz.

UPOZORNENIE: Obsah nie je vhodný pre maloletých čitateľov.

Mýtus č. 1: Môže sa penis počas sexu zlomiť?

Pravda: V penise síce kosti nenájdete, aj napriek tomu sa môže ľahko zlomiť. Prípadná nehoda dokáže byť naozaj bolestivá a vyžaduje si lekársku starostlivosť. Môže sa prihodiť počas vášnivého sexu takmer vo všetkých polohách. Najviac svojho partnera ohrozíte, ak praktizujete polohu na koníčka.

Penis mu môže vykĺznuť z vagíny naraziť na vašu pánvovú kosť tak silno, že sa zlomeniu prosto nevyhnete.

Mýtus č. 2: Žena cíti prasknutie prezervatívu

Pravda: Pocítiť to nemôže. Prezervatív sa však najčastejšie poškodí pre nedostatku vlhkosti. V suchom prostredí sa stenčí a vytvoria sa na ňom drobné dierky. Lubrikanty s olejovým základom však niečia jeho štruktúru, vhodnejšie sú preto menej mastné produkty. 

Dávajte si pozor aj na dátum spotreby a nenoste prezervatív v peňaženke. Uchovávajte ich na suchom a chladnom mieste.

Mýtus č. 3: Existuje alergia na spermie? 

Pravda: Existujú ženy, u ktorých sa takáto reakcia prejaví. Najčastejšie prízraky alergie sú: červená pokožka, vyrážky a niekedy sa dokonca objavujú šokové stavy.

Lekár počas liečby aplikuje do vagíny menšie množstvo spermií, aby sa ženské telo dokázalo ľahšie vyrovnať s cudzou látkou. Najjednoduchším spôsobom je ale používanie prezervatívov.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

 

 

Autor: Iveta Minarovičová , Mária Ölvedyová

Zdroj: noviny.sk, ABCNews.go.com, US.ReachOut.com

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt