Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Slováci zverili dieťa babke. Angličania jej ho aj tak vzali

Zdroj: TV JOJ

23.08.2012 12:32 | Štáby TV JOJ sa už dlhšie venujú téme odoberania detí britskými úradmi a ľudí, ktorí sa rozhodli hovoriť nahlas, stále pribúda. Boli sme sa pozrieť, ako žije istá rómska rodina pri Trnave, ktorá navždy stratila až dve deti. Posúďte sami, či sú to nevyhovujúce podmienky na výchovu detí.

Keď sme dorazili na miesto, v bazéne na dvore sa kúpali deti. Zvonku obyčajný dom, no vnútri bývanie prinajmenšom vhodné na vychovávanie detí. Potvrdzuje to aj oficiálna správa zo slovenskej sociálky.

Slovákom dobré, Angličanom sa máli

Realita je však iná. V anglickom Sheffielde zavreli rodičov štyroch detí do basy, a tak ich celkom logicky chceli umiestniť do náhradnej opatery. Ich starý otec, ktorý tam pracoval tiež, ale zavolal na slovensko svojej manželke, aby tam prišla deti opatrovať, a tak sa aj stalo. Zobrala so sebou ďalšiu vnučku Alžbetu, ktorú má zverenú do opatery. Lenže netrvalo dlho a v rukách úradníkov skončili všetky deti, vrátane malej Alžbety.

"Došli aj sociálni pracovníci z Trnavy sa kuknúť, že či máme tu čisto alebo či je všetko v poriadku. Oni spravili najlepšie hodnotenie, poslali do Anglicka, ani to oni nezebrali do úvahy tí Angličania," uviedol Alžbetin strýko.

Dve deti adoptovali, tri čakajú

Takto už dva roky bojujú starí rodičia o svoje vnúčatá. Malá Alžbeta aj jej sesternica medzitým skončili definitívne na adopcii. Ostatné tri deti na to stále čakajú. "Oni už ani po rómsky nevedia rozprávať, ani po slovensky, len čisto anglicky," poukázal strýko.

"Za všetkých vás prosím, aby nám deti vrátili, aj druhým mamičkám, aj nám,  bo strašne nám chýbajú naše deti, trápim sa veľmi, každý boží deň, som už psychicky zničená
," uzavrela so slzami v očiach Alžbetina babička.

Všetko o pochybných adopciách detí si môžete prečítať TU.

Autor: Dárius Haraksin

Zdroj: noviny.sk

Zdroj: TV JOJ

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt