Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

V Bratislave sa zrútila budova, v zemi ostal kráter

Zdroj: TV JOJ

01.07.2012 19:30 | V Bratislave sa zrútila budova! Po päťposchodovej novostavbe medzi Jarabinkovou a Plynárenskou ulicou tak ostal v zemi len kráter. Ľudí zo susediaceho bytového komplexu museli evakuovať.

Nikto sa nezranil

Pri zrútení novostavby na Plynárenskej ulici v Bratislave nebol nikto zranený, neporušila sa ani statika blízko stojacich budov. Ako uviedla hovorkyňa developerskej skupiny VaraGroup Iveta Adamcová, potvrdili to požiarnici a súdny znalec v oblasti statiky, ktorí boli na mieste hneď po nehode.

Poškodená budova je funkčne samostatná a neovplyvňuje statiku postavených veží. Najväčšia škoda vznikla v oblasti wellness centra, ktoré bolo vo výstavbe a čiastočne aj na parkovisku nachádzajúcom sa pod wellness centrom.

Strážnik z neďalekej administratívnej budovy si najskôr myslel, že v komplexe vybuchol plyn. Ruch padajúcej konštrukcie stavby sa tiahol všetkými ulicami naokolo. Rinčali okná a niektoré z nich dokonca praskli. "Všade bolo veľa skla," uviedol strážnik.

Čakanie na kolaudáciu

5-poschodový dom čakal na kolaudáciu. Prvé tri podlažia mali slúžiť ako parkovací dom. V ďalších dvoch, nad zemou, plánovali otvoriť wellnes centrum."Podľa predbežných zistení sa v čase nešťastia na mieste nenachádzali žiadne osoby," uviedla hovorkyňa bratislavských policajtov Tatiana Kurucová.

Na stavbe už nikto nepracoval a polícia taktiež vylúčila akýkoľvek výbuch. Podľa svedkov sa budova zrútila sama od seba. O niekoľko sekúnd po nej zostala len obrovský diera v zemi plná prachu a úlomkov z panelových stien.

Zisťovanie škôd

Adamcová dodala, že investori ihneď po ukončení vyšetrovania možných dôvodov narušenia pristúpia k oprave poškodenej časti, ktorá bude uvedená do pôvodného stavu podľa projektu. Momentálne je najdôležitejšie zistiť rozsah poškodenia a zaistenie bezpečnej prevádzky.


Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Dana Strculová , Iveta Krupová

Zdroj: noviny.sk/SITA

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt