Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Prvý úsmev Ivany Boórovej a odkaz Slovákom: Ďakujem!

Zdroj: TV JOJ

19.09.2012 09:02 | Ľudia, ktorí sa postavili za Ivanu Boórovú, dokázali presvedčiť britský kráľovský súd, aby prípad otvoril odznova. Slovenka, ktorej úrady odobrali dve malé deti, tak dostáva nádej, že jej britské úrady Martinka a Samka vrátia. S Ivanou Boórovou sme sa spojili krátko po vynesení dôležitého verdiktu kráľovského súdu a v stredu o ôsmej večer jej môžete vyjadriť podporu aj vy.

Pracovala ako opatrovateľka

Stanice JOJ a Plus budú v stredu večer naživo vysielať ďalší špeciálny program, venovaný Ivane a jej príbehu. Nenechajte si ho ujsť. 

Bývalá rehoľná sestra Ivana Boórová nezneužívala miestny sociálny systém, ale poctivo a tvrdo pracovala. Ako opatrovateľka v domove pre demenciou postihnutých starých ľudí. V Británii sa manželom narodili dvaja krásni synovia. Všetko pripomínalo dokonalú idylku. Nočná mora začala až banálnym vyšetrením v nemocnici...

Pomohol pastor

Starší syn Martin mal vtedy dva roky a zdravotné problémy. Zápal na genitáliách. Ivana s ním preto išla k lekárovi a tam sa začal ten neuveriteľný kolotoč. "Vo štvrtok večer začali s tým, že to nie je iba zápal. Že to vyzerá na úmyselné zranenie dieťaťa. Tým, že je to na genitáliách, ono to vyzerá na nejaký sexuálny motív," tvrdí babka Samka a Martinka.

Ivana sa nestihla spamätať z obvinenia manžela a bola bez detí. Sociálni pracovníci zisťovali, či nemá niekoho vierohodného, komu by mohla zveriť deti. Obrátila sa tak ich pastora. "Bola v telefóne veľmi rozčúlená, najprv som nerozumel, čo hovorí. A potom prišiel niekto zo social service a vysvetlil mi, čo sa deje. A my sme pomohli. Moja žena a ja. Samozrejme," spomína pastor Kurt Van Fossan.

Podpora zo Slovenska

Niekoľko stoviek ľudí sa zišlo pred britskou ambasádou na Panskej ulici, aby podporili Ivanu Boórovú a jej deti Martinka a Samka. Keďže jedno lietadlo znamená bod pre Martinka a Samka. Tak ako vo filme Život je krásny, kde otec so svojim synom v koncentračnom tábore zbierali body na záchranu. Takú istú hru rozohrala aj Ivana Boórová so svojimi deťmi. 

Všetko o pochybných adopciách detí si môžete prečítať TU.

Autor: Iveta Minarovičová

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ Martin Krpač

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt