Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Ivana Boórová prepísala dejiny britského súdnictva

Zdroj: TV JOJ

20.09.2012 10:05 | Po tom, ako kráľovský súd vo Veľkej Británii v utorok rozhodol o obnovení konania, svitla pre Ivanu Boórovú a jej dve malé deti nová nádej. Nádej, že jej britské úrady vrátia deti, ktoré jej nikdy zobrať nemali.

Konečne aspoň na chvíľu usmiata Ivana teraz dúfa, že malý Martinko a Samko budú už na Vianoce doma na Slovensku. Súdny proces začal o tretej hodine a trval približne 45 minút. Ivana Boórová vyšla z budovy súdu vysmiata. Po dvoch rokoch mala dôvod na úsmev. "Tak pocity fantastické. Dúfam, že za chvíľu sme doma, na Slovensku." povedala tesne po vynesení verdiktu Ivana.

Prípad sa vracia k odvolaciemu súdu. Sudca jasne povedal, že ak sú v rodine podmienky, je lepšie, keď si deti zoberie babička než nová opatrovnícka rodina. "...Tretie Vianoce už čakáme, tak dúfam, že na Vianoce budeme už doma," dúfa Eleonóra, babička Martinka (4) a Samka (2).

Obrovský úspech

Za úspechom Ivany na kráľovskom súde stojí najmä poslanec britského parlamentu John Hemming a jeho nadácia. "Povolenie je len ten najmenší krok v ceste za odvolaním, ale aj tak je to obrovský úspech," uviedla Julie Haines, pracovníčka tímu poslanca Hemminga.

Taktiež slovenské úrady začali v tomto prípade konečne konať. Nová riaditeľka Centra medzinárodnej právnej pomoci, splnomocnenec pre ľudské práva a vláda, ktorá prostredníctvom veľvyslanca poslala na podporu rodiny list. "To je neskutočný zvrat, veľký úspech a zároveň precedens, ktorý máme v rukách a ktorý môžeme používať ďalej," uviedla riaditeľka Centra medzinárodnej právnej pomoci Andrea Císarová. 

Posledný pokus

Vyzeralo to ako posledný zúfalý pokus. Potom by už jednal len Súd pre ľudské práva v Štrasburgu. Teraz dáva rodine, Samkovi a Martinkovi, druhú šancu. Avšak ešte to nie je víťazstvo. Toto je svetielko na konci tunela. "Som veľmi vďačná za to všetko a že sme mali túto možnosť...Nevzdáme sa," dodala Ivana. 

Všetko o pochybných adopciách detí si môžete prečítať TU.

Autor: Lucia Husárová

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Martin Krpač

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt