Ďalší eurofondový škandál! Policajti chytili exporadcu Nicholsonovej

Zdroj: tv joj

08.09.2011 12:04 | Na Slovensku máme opäť škandál pre čerpanie eurofondov. Polícia pre podozrenie z korupcie zadržala 6 ľudí. Traja, ktorí sú podľa našich informácií zamestnancami ministerstva práce, boli hneď prepustení. Ďalší traja boli zrejme sprostredkovateľmi medzi agentúrou SIA a žiadateľmi o eurofondy. Za províziu sľubovali vybavenie projektu.

To je výsledok trojdňovej policajnej akcie v spolupráci s Ministerstvom práce. Dôvodom je korupcia pri euro-projektoch, ktoré boli pod hlavičkou Sociálnej implementačnej agentúry.

Zadržali aj exporadcu...

Medzi tromi obvinenými je i od septembra 2010 bývalý poradca štátnej tajomníčky Tomáš R. ktorý sa pohybuje v oblasti písania projektov a poradenstva a zrejme tu mohol vzniknúť i priestor a príležitosť na údajnú korupciu. K tejto činnosti vraj ale došlo až po tom, čo už štátnej tajomníčke neradil.

Všetko sa zruší

Trojlístok obvinených, v ktorom figuruje, mal vraj žiadateľov o eurofondy pod podmienkou  30-percentnej provízie sľubovať schválenie dotácie celkovo v sume 1,098 milióna eur prostredníctvom Sociálnej implementačnej agentúry (SIA).

Našťastie ani jeden z projektov nebol definitívne podpísanný a tak sa projekty zrušia. SIA ale odvčera nemá riaditeľa. Vojtech Kišš vraj odišiel dobrovoľne a dohodou. A je v pozícii svedka. Podbne ako ďalší zamestnanci.

Autor: Lucia Stráňavová

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt