Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

VOĽBY 2012: Bugár stihol aj svadbu, Slota bol lyžovať

Zdroj: TV JOJ

10.03.2012 21:50 | Niektorí lídri politických strán mali dnes hektický, iní pohodový deň. Čakanie na výsledky volieb si spestrili aj lyžovačkou, či účasťou na svadbe.

Prezident Gašparovič vyzýval k zodpovednosti

"Dnešné parlamentné voľby sú najvážnejšími voľbami od roku 1990," povedal dnes prezident Ivan Gašparovič po tom, čo on sám dnes ráno odvolil. Argumentoval tým, že nás čaká veľmi zodpovedné rozhodovanie vo vzťahu k Európskej únii a vôbec k všetkým rozhodnutiam, ktoré sa týkajú ekonomiky či sociálnych programov. Vyzdvihol aj to, že v roku 2014 Slovensko čaká predsedníctvo v Európskej únii. To je podľa slov prezidenta veľká zodpovednosť, preto vyzýval každého občana, aby zvážil potrebu stabilnej vlády.

Radičová chce obnoviť dôveru

"Občania sa rozhodujú v dnešných voľbách nielen o tom, ako sa nám bude žiť v najbližšom období, ale najmä o tom, ako dokážeme spoločne naštartovať ekonomiku a zadefinovať si nové pravidlá dôvery medzi politikmi a občanmi," vyhlásila premiérka Iveta Radičová po tom, ako predpoludním vhodila svoj hlasovací lístok do urny vo volebnom okrsku na základnej škole v Novej Dedinke, kde býva.

Hrušovský si "odskočil" z nemocnice

Predseda NR SR Pavol Hrušovský očakával pre KDH dvojmiestny percentuálny výsledok. Predvolebná kampaň bola podľa neho neštandardná. „Verím ale tomu, že ľudia dlhodobým pozorovaním strán a ľudí, ktorí v nich pôsobia, dokážu správne a dobre vybrať,“ povedal Pavol Hrušovský po tom, čo spolu so svojou manželkou odvolil v mieste svojho bydliska na Čermáni v Nitre. Hneď po volebnom akte sa vrátil späť do Fakultnej nemocnice v Nitre, kde sa v stredu podrobil plánovanému operačnému zákroku. 

Fígeľ veril aj sklamaným a nerozhodnutým

Podľa predsedu KDH Ján Figeľa si demokracia vyžaduje zodpovednosť. "Hlasovať znamená podporiť slobodu, vlastnú krajinu a správu vecí verejných. Slovensko potrebuje čestnú vládu, ktorá bude pracovať pre občanov, silnú ekonomiku, nové pracovné miesta a dôslednú spravodlivosť. Som presvedčený, že práve účasť vo voľbách znamená odmietnutie nezodpovednosti alebo korupcie, respektíve populizmu,“ vyhlásil Ján Figeľ. Verí, že väčšina aj tých sklamaných a nerozhodnutých sa nakoniec rozhodla zahlasovať za Slovensko.

Sulík sa chcel zachrániť krúžkovaním

Predseda SaS Richard Sulík dnes na hlasovacom lístku svojej strany krúžkoval aj seba. "Samozrejme, že som krúžkoval seba. Predstavte si, že by mi jeden krúžok chýbal, to by som si do smrti vyčítal," povedal novinárom po tom, čo odovzdal svoj hlas. Sulík pred voľbami v súvislosti s kauzou Sasanka sľúbil, že ak z kandidátov SaS nedostane najviac preferenčných hlasov, vzdá sa miesta v parlamente. Zvyšné krúžky rozdal ženám, ktoré spolu s ním kandidujú do parlamentu. "Myslím, že keď bude viac žien v politike, politika bude menej hulvátska," vysvetlil svoje rozhodnutie.

Fico neočakával katastrofu ani zázrak

Líder strany Smer-SD Robert Fico neočakával ani katastrofu, ani žiadny zázrak. Uviedol to dnes po tom, ako odvolil na bratislavských Dlhých dieloch. Dnešné parlamentné voľby boli pre neho siedme v poradí, preto ich už nevníma dramaticky a zmieri s akýmkoľvek výsledkom. “Hrozba, že sa môže opäť zostaviť päť- alebo šesťkoalícia, je reálna,” uviedol Róbert Fico, ktorý však podľa vlastných slov prijme každý legitímny výsledok.

Slota odvolil a išiel lyžovať 

Šéf SNS Ján Slota nemá pripravený plán B, ak by sa národniari nedostali do parlamentu. „Nepochybujem, že budeme v parlamente, dovolím si tvrdiť, že budeme mať dvojciferné číslo,“ povedal po tom, ako v Žiline spolu s manželkou odvolili a na zvyšok volebnej soboty odišli lyžovať do Terchovej.

Bugár si voľby spestril svadbou

Bugár sa neodvážil predpokladať účasť ani výsledok volieb. "Teraz sa rozhoduje o tom, ako bude vyzerať Slovensko o ďalšie štyri roky," poznamenal predsedu strany Most-Híd.  Na voľbách sa dnes zúčastnila po prvý raz i Bugárová dcéra. Inštruovať ju nebolo podľa neho potrebné. "Ona je veľká fanúšička našej strany," dodal. Bugár bol dnes na svadbe svojho krsného syna, ktorému "robil" svedka  Večer o 22:00 však už bude v centrále strany čakať na výsledky volieb.

Dzurinda v neistote

 V sprievode svojej rodiny dnes líder SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda v bratislavskom Starom Meste uplatnil svoje voličské právo. "Taký veľký otáznik som dávno necítil, ako keď som sa ráno zobudil, potešilo ma slniečko, ale všetko ostatné je v rukách voliča," povedal Mikuláš Dzurinda novinárom. Šéf SDKÚ je však presvedčený, že urobil všetko, čo bolo v jeho silách. Napriek tomu tohtoročnú predvolebnú kampaň považuje za najťažšiu vo svojom živote.

 

Autor: Lucia Stráňavová , Vladimír Zápala

Zdroj: noviny.sk/sita/TV JOJ

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt