Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Zo superstrážených Mochoviec zmizla tona medi!

Zdroj: TV JOJ

04.02.2012 10:05 | Z atómovej elektrárne v Mochovciach zmizla takmer tona medených káblov. Páchateľom sa tak podaril nevídaný kúsok. Ide totiž o jeden z najstráženejších objektov na Slovensku, kde pri vstupe či odchode platia prísne bezpečnostné opatrenia. Aspoň by mali platiť...

Zmiznuté káble z prísne stráženého objektu?!

Atómovú elektráreň zrejme navštívil sám Copperfield! Je totiž prekvapujúce, že tona káblov zmizla bez toho, aby si to niekto všimol. Upozornil nás na to muž, ktorý tvrdil, že sa všetko prevalilo neskôr pri kontrole skladu, odkiaľ 700 kilogramov medeného kábla zmizlo.

"Pritom súkromná bezpečnostná služba stojí elektrárne nemalé peniaze," píše sa ďalej v e-maili. V elektrárni to preto vyzerá ako na letisku. Prísne kontrolovaní ľudia, skenovaná batožina aj prichádzajúce a odchádzajúce vozidlá. "Bol vynesený z priestorov kontrolovaného pásma primárneho okruhu z blokov EMO1,2. Tie sú v prevádzke až za hlavnú vrátnicu..."

3000 eur odmena za odhalenie páchateľov

Podľa hovorkyne elektrární Jany Burdovej išlo zhruba o metrové medené prúty nasekané z vyradených elektrických káblov. Podľa našich informácií vypísal riaditeľ 3 000 eur odmenu za pomoc pri odhalení páchateľov. Povráva sa, že v súvislosti s touto krádežou boli už prepustení viacerí zamestnanci.

Polícia už prijala trestné oznámenie za krádež. Prípad stále vyšetruje a odmieta sa bližšie k nemu vyjadrovať.

Autor: Diana Pavlisová

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt