Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Za dobrotu na žobrotu. Oznámil krádež a dostal pokutu

Zdroj: TV JOJ

04.09.2012 09:02 | Za dobrotu na žobrotu - toto presne si môže povedať poctivý občan z Vitanovej na Orave. Zbadal zlodejov pri krádeži a oznámil to polícii. Teraz však musí zaplatiť vysokú pokutu, inak si na neho posvieti exekútor.

Invalidný dôchodca preklína rok 2008. V jeden októbrový deň sa  dvaja zlodeji skoro ráno dobýjali do obchodu, ktorý je pár metrov od  jeho domu. Pán Karol zo svojej spálne videl, ako zlodeji vylamujú dvere.

Zlodejov chytili, dôchodca platí

Dôchodca okamžite kontaktoval políciu a aj vďaka jeho promptnému telefonátu policajti chytili zlodejov. O nejaký čas mal ísť na súd ako  svedok. V deň pojednávania mal však problémy so srdcom, doma ho  navštívil lekár a na súd neprišiel. A tu začali jeho nekonečné peripetie s platením pokuty.

"Je to na hanbu, už ako dôchodca, nech mi to strhávajú, ale ten pocit, nahlásiť krádež a zato byť  potrestaný, je to na smiech," krúti hlavou pán Karol. Dokonca vo Vitanovej mu to niektorí ani neveria, považujú to za vymyslenú historku.

Na súd treba prísť

"Ak nám príde predvolanie na súd, sme  povinní sa na súd dostaviť, nie je to dobrovoľné. Jedným z následkov, ktorý nám môže hroziť, je aj udelenie poriadkovej pokuty," uviedol právnik Martin Antal.

Ako poukázala hovorkyňa žilinského krajského súdu Anna Dudová, v uznesení o uložení poriadkovej pokuty muselo byť svedkovi doručené aj poučenie, že proti rozhodnutiu je prípustná sťažnosť. "Treba si toto rozhodnutie vždy prečítať,  aby sme boli informovaní a nie rozhodnutie založiť a nechať tak, lebo sa nestratí," zdôraznil právnik. To však dôchodca zrejme nespravil.

Sudkyňu vraj lekárska správa nezaujímala

Pán Karol sa bráni, že keď prišiel na súd po druhýkrát priniesol aj lekársku správu. O tú sa však podľa jeho slov sudkyňa nezaujímala a udelila mu pokutu 10.000 vtedy ešte slovenských korún.

Odvtedy sa v Karolovi niečo zlomilo, akosi už prestal veriť v dobro. "Za svoju občiansku povinnosť  dopadol som takto, druhý raz sa neobzriem, nech kradnú, je mi to  absolútne jedno," uzavrel.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Alena Klepochová

Zdroj: noviny.sk, TV JOJ/Eliška Prečová

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt