V Trsticiach horela skládka, evakuovali 40 ľudí

Zdroj: TV JOJ

04.07.2012 19:00 | V Trsticiach v Galantskom okrese už od popoludnia horela skládka odpadu. Štipľavý dym, sa rozšíril do obce a kompetentní preto museli pristúpiť k evakuácii obyvateľov. Ešte v nočných hodnách na mieste zasahovali policajti aj hasiči.

Požiar vypukol včera

Požiar skládky, ktorý vypukol krátko pred 13:00 hodinou zamestnal hasičov na niekoľko hodín. Ako prví si hustý čierny dym všimli obyvatelia, ktorí bývajú v jej tesnej blízkosti. Keďže má skládka rozlohu niekoľko metrov, hasiči sa museli rozdeliť a rýchlo hasiť.

Dorazili aj posili a ťažké mechanizmi z obce. Keďže sa do ovzdušia dostalo množstvo splodín z horenia, kompetentní sa obávali, či neohrozujú zdravie obyvateľov. Preto privolali aj špeciálne chemické vozidlo.

V miestom rozhlase ľudí vyzývali, aby si pozatvárali okná a nevychádzali von. Krátko po 16:00 hodine starosta na obecnom úrade zriadil krízový štáb, na ktorom sa rozhodovali, či obyvateľov najviac zadymenej ulice evakuujú do bezpečia.

Ľudí evakuovali

Ešte aj v nočných hodinách hasiči na skládke pracovali. Museli však privolať ťažké mechanizmi, pomocou ktorých jednotlivé miesta rozhŕňali a dohášali skryté ohniská. Obyvatelia evakuovanej ulice sa tak mohli bezpečne vrátiť domov. Čo bolo príčinou tohoto požiaru je stále v štádiu šetrenia.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Eva Murcková

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Silvia Mračnová

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt