Tínedžerov ničí nová droga. Rozožiera ich zaživa!

Zdroj: TV JOJ

30.10.2011 09:00 | Extrémne nebezpečná ruská droga "Krokodíl" sa možno predáva už aj na Slovensku! Nie je to však jediné nebezpečenstvo, ktoré sa dostalo na naše ulice. Polícia eviduje i viaceré ďalšie syntetické drogy. Často sa berú napríklad na diskotékach...

Nové drogy. Takto policajní vyšetrovatelia hovoria o syntetických látkach, ktoré sa nedávno dali pomerne lacno zohnať kdekoľvek. Najme v tzv. crazy shopoch. Balíčky v podobe bylinných zmesí, tabliet a solí z kúpeľov.

Symulanty mefedronu sa označujú ako klubové drogy a konkrétne mefedron má medzi európskymi dílermi meno Šialená mačka. Pridaním do nápoja suplujú tvrdé drogy a polícia ich za drogy preto vážne považuje.

Nebezpečná droga aj na Slovensku?

Polícia v Európe v súvislosti s novými drogami pátra po díleroch tej zrejme najnebezpečnejšej z nich. Poškodenia kože, tkanív a odumieranie svalstva u narkomanov spôsobuje ruská syntetická bomba s exotickým názvom "Krokodíl". Narkomani ju získavajú  zneužitím lieku Koaxil, čo je účinné anditepresívum. Často sa užíva na všakovakých párty či diskotékach.

Slovenská polícia tají, či už zachytili pokus zobchodovať túto nebezpečnú drogu. S najväčšou pravdepodobnosťou ale zločinecké bandy, ktoré o Krokodíla môžu mať záujem, určite monitorujú.

Autor: Rasťo Striško

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt