Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

3D GRAFIKA k atentátu v Bulharsku. Čo sa vlastne stalo...

Zdroj: TV JOJ

19.07.2012 18:30 | Kusy tiel váľajúce sa okolo autobusu, chaos, plamene a hustý čierny dym, ktorý zahalil celé letisko. Takto svedkovia opisujú situáciu po výbuchu izraelského autobusu na letisku v bulharskom Burgase. Nehoda si vyžiadala 8 mŕtvych, ich počet sa však rôzni. V nemocniciach ležia asi tri desiatky zranených.

Ľudia v panike vyskakovali z autobusu

"Počuli sme silný výbuch. Autobus bol plný ľudí a detí. Všade bola krv a ľudské mäso," popísal situáciu po explózii istý Bulhar. "Videl som, ako sa vznietil ďalší autobus, ktorý stál vedľa tohto."

"Sedela som v druhom rade odzadu a zrazu prišla rana ako z dela. Vyvalilo všetky okná a zasiahli nás črepiny. Keď sme sa spamätali, vnuk mi povedal - vyskočme z okien. Najprv išla dcéra. Keď som mala ísť ja, celý priestor zahalil dym a nedalo sa pohnúť. Vedela som, že ak sa neodhodlám, zomriem tam a tak som vyskočila," popisuje chvíle tesne po výbuchu jedna z izraelských turistiek.

"Ľudia začali v panike vybiehať z autobusu, ale trvalo im to príliš dlho a tak sme povyskakovali z okien," vysvetľuje počínanie turistov ďalší z nich. Na palube autobusu na letisku v Burgase bolo totiž takmer 40 izraelských turistov, ktorí čakali na transport do hotela. Krátko pred odchodom podľa svedkov do vozidla nastúpil neznámy muž - s najväčšou pravdepodobnosťou samovražedný útočník. Čo o ňom zistili vyšetrovatelia, si môžete prečítať TU!

Bežala som ako o život...

"Najprv mi hlavou preletelo, že niekto dostal defekt. Zrazu som mala pred očami čierňavu. Dym bol všade, nedokázala som sa nadýchnuť. Netuším, ako som vyskočila z okna. Pamätám si len, že som bežala ako o život," porozprávala ďalšia z preživších.

"Prišiel obrovský výbuch a po ňom ešte jeden slabší. Ľudia zdesene behali všetkými smermi. Nevedeli sme, či nevybuchne aj letisková hala. Strašne som sa bála," znejú dojmy ďalšej turistky.

Počet obetí sa rôzni, výbuch videli aj Slováci

Po odpálení nálože autobusu odtrhlo strechu, následne začal horieť. Počet mŕtvych sa však rôzni. Kým bulharské médiá informujú o šiestich obetiach, Izraelčania o siedmich, vrátane dvoch Bulharov. Na miesto Izrael vyslal tím krízových špecialistov, ktorí do vlasti prevezú zranených aj telá obetí.

Výbuch však začuli aj slovenskí turisti v príletovej hale. Podľa ministerstva zahraničia sú všetci v poriadku, ostali však na letisku po jeho uzatvorení, kým tam úradujú vyšetrovacie orgány. Atentát nám popísal aj slovenský turista Róbert. Prečítajte si ho TU!

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Marcela Gatciová

Zdroj: noviny.sk/reuters

Zdroj: TV JOJ

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt