Terezka (†14) zobrala bratovi auto, nezvládla zákrutu a zomrela...

Zdroj: TV JOJ

03.07.2012 19:00 | Štrnásťročná Terezka podľa informácií TV JOJ aj so svojou sestrou vzali bratovi auto a šli sa na ňom povoziť s kamarátmi. Domov sa však ôsmačka, ktorá sedela za volantom, už viac nevrátila. Nezvládla riadenie a narazila do svahu. Na mieste bola mŕtva. Nie je to však prvý prípad, kedy si deti "požičali" od rodičov auto...

Auto sa prevrátilo nabok

Mimoriadne tragická nehoda sa stala v smere na Dolný Kubín, časť Beňova Lehota. Žiačka 8. triedy bez vodičského oprávnenia si sadla za volant Fiatu. Po prejdení miernej pravotočivej zákruty auto zišlo na rovný úsek cesty a z doposiaľ nezistených príčin prešlo do protismeru.

Auto skončilo na ceste, prevrátené na ľavý bok. Dievča zomrelo na mieste, jej 18-ročný kamarát, ktorý bol s ňou v aute, sa zranil ľahko. "Zranenia boli nezlučiteľné so životom," potvrdila aj  obhliadajúca lekárka Mária Čajková.

Bola v aute aj jej sestra?

Keďže išlo o málo frekventovanú cestu, nehodu takmer nikto nevidel. Istá žena však tvrdí, že najskôr za volantom sedela iná mladá dievčina. Tá zrejme z auta vystúpila a nadol už šoférovala ôsmačka Terezka. Nie je preto vylúčené, že niekto tretí z auta včas vystúpil.

Podľa všetkého nešlo o prvú jazdu mladej Terezky. Na jej facebookovej stránke bolo ešte ráno pár dní staré video, na ktorom vidieť, ako mladá vodička zničí bicykel opretý o múr.

Poverený policajt začal v súvislosti s dopravnou nehodou trestné stíhanie za usmrtenie, okolnosti a príčiny nehody sú predmetom vyšetrovania. V čase nehody bola Terezkina mama údajne na dovolenke.

Osudná krádež 2 mladíkov

Koncom septembra minulého roka sa podobná tragédia stala aj za obcou Lipany (okres Sabinov). Vyhasli pri nej dva mladé ľudské životy. Osemnásťročný Jakub si "požičal" od otca auto a so svojím kamarátom, 17-ročným Igorom, sa vybrali na diskotéku. Podľa všetkého však išli príliš rýchlo, zrazili sa s dodávkou. VIAC TU.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Eva Murcková

Zdroj: noiny.sk/TV JOJ, Eliška Prečová

Zdroj: TV JOJ

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt