Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Strelec z Hurbanova (51) má vo svojej obci povesť slušného človeka

Zdroj: TV JOJ

19.06.2012 11:29 | Milana Juházsa, ktorý v Hurbanove zastrelili troch ľudí a dvoch zranil, poznajú ľudia z jeho okolia ako slušného človeka. V obci Svätý Peter, kde býva so svojou rodinou, sa o ňom vyjadrujú len v dobrom.

Dedina je v šoku

Zo sobotňajšej udalosti je celá dedina v šoku. "Nikto tomu nechce uveriť, že tento človek takéto niečo urobil. Je to vzorný otec, na svoju rodinu nedal dopustiť,“ povedal starosta Svätého Petra Jozef Jobbágy. Rasový motív činu úplne vylučuje, to podľa neho k Juhászovi nesedí.

"Veď aj my máme v obci Rómov, žiadny problém s nimi nemáme, aj on s nimi komunikoval. Tam sa muselo niečo stať, možno ráno dostal nejaký telefonát. V sobotu mal voľno, zvykol byť doma, neviem prečo sadol do auta a išiel tam,“ uvažuje Jobbágy. Policajti hliadkujú pri dome rodiny strelca aj dnes, existuje obava, že rodina obetí sa bude chcieť pomstiť.

Primátorka: Dobrý a spoločenský človek

Len v dobrom sa o hurbanovskom mestskom policajtovi vyjadruje aj primátorka Hurbanova Margita Zemková. Pozná sa s ním 20 rokov, podľa nej to je dobrý a spoločenský človek. Ešte večer pred osudným dňom s ním bola na Športovom dni. "Nebolo na ňom vôbec nič badať. On je veľmi humorný človek, vie vždy udržiavať dobrú náladu,“ povedala o ňom primátorka.

Chceli z neho náčelníka polície

V meste v predošlom volebnom období dokonca existovali snahy aktivistov spraviť z Juhásza náčelníka mestskej polície. Primátorka otvorene hovorí, že v Hurbanove majú problémy s Rómami, ktorí tu majú početné zastúpenie. Rodina, ktorá sa stala obeťou útoku, má na rováši rôzne krádeže a ďalšie kriminálne činy.

Juhász jej ale nikdy túto rodinu nespomínal, ani sa na nich nesťažoval, že by mal s nimi nejaké problémy. Aj náčelník Mestskej polície v Hurbanove Marián Botoš uviedol že s Juhászom žiadnu zlú skúsenosť doteraz nemal. "Nemal som s ním v minulosti žiadne problémy, bol to vynikajúci policajt,“ povedal.

Ako informovala hovorkyňa Všeobecnej nemocnice Komárno Marta Csergeová, zdravotný stav 26-ročného postreleného Kristiána sa nezmenil, je stabilizovaný, no zostáva kritický. Jeho manželka Žaneta, ktorej guľka zasiahla stehno, v pondelok z nemocnice odišla na vlastnú žiadosť do domácej liečby.

25 rokov až doživotie

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil v pondelok 51-ročného Juhásza z trestných činov úkladnej vraždy, porušovania domovej slobody a nedovoleného ozbrojovania. Hrozí mu trest odňatia slobody na 25 rokov až na doživotie. Na podnet vyšetrovateľa podal Úrad špeciálnej prokuratúry na Špecializovaný trestný súd návrh na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby. Motív skutku je naďalej predmetom vyšetrovania.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Lucia Husárová

Zdroj: noviny.sk/SITA

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt