Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intezívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Spackaný súd? Ženu, ktorá spálila novorodeniatko, oslobodili

Zdroj: TV JOJ

20.07.2012 10:34 | Výrok vrchného súdu znel škandalózne. Ženu, ktorá porodila novorodeniatko do záchodovej misy a následne ho spálila v krbe, oslobodili spod obžaloby vraždy. Nepodarilo sa totiž dokázať, že by sa dieťatko narodilo živé... Viac zisťoval reportér Bohumil Roub.

Tehotenstvo využívala pri krádežiach

Prípad sa odohral ešte pred dvoma rokmi v Pardubickom kraji vo východnom Česku. Mladú ženu už predtým policajti podozrievali z rôznych krádeží a práve svoje tehotenstvo najviac využívala. Keď sa jej však neskôr pýtali na bábätko, prišiel šok. "To, že nás naviedla na kompost, to je pravda," informoval šéf pardubických kriminalistov a vyšetrovateľov Jiří Karásek.

Ukázala, kde spálila bábätko

Mladá žena ukázala policajtom krb u svojho priateľa aj miesto, kde sa pozostatky bábätka nachádzajú. Od začiatku ale tvrdila, že sa narodilo mŕtve. Podľa obhajkyne k smrti došlo buď v priebehu pôrodu alebo tesne pred ním. "Súdy od začiatku stavali svoje dokazovanie na nezmyselnom tvrdení, že sa dieťa utopilo v záchodovej mise a to nebolo technicky možné," dodáva obhajkyňa.

Najskôr áno, potom zrazu nie?

Policajti, krajský aj vrchný súd mali iný názor a ženu poslali najskôr na 14 rokov do väzenia, potom na 11. Najvyšší súd ale vrátil prípad vrchnému a ten zrazu uveril verzii obhajkyne.

"Odvolací senát sa zhodol po verejnom zasadnutí, že neboli vyvrátené predvedenými dôkazmi obhajoba obžalovanej v tom zmysle, že sa dieťa narodilo mŕtve. Z tohto uhla pohľadu musel právne rozhodnúť tak, že obžalovanú zbavil obžaloby z trestného činu vraždy," informoval hovorca vrchného súdu Jan Foŕt.

Čo sa vlastne stalo, vie jedine žena samotná. Tá ostáva vo väzení, pretože sa v súvislosti s ňou riešia ešte prípady krádeží. Za smrť vlastného dieťaťa jej však hrozí maximálne pokuta za porušenie zákona o pohrebníctve.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Andrea Hanúsková

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Bohumil Roub

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt