Šimon upadol po operácii do kómy. Rodičia chcú vysoké odškodné

Zdroj: TV JOJ

20.09.2012 07:37 | Rodičia z Nitry sa súdia s nemocnicou o odškodné takmer 900 tisíc eur. Počas operácie nastali u ich syna vážne komplikácie a 16-ročný Šimon upadol do kómy. Podľa znaleckého posudku mal pochybiť lekár. Šimonovi sa stala osudnou operácia nosovej prepážky.

Pochybenia počas operácie hodnotili na súde znalci z odboru zdravotníctva. Podľa nich urobil chybu anestéziológ.

Nemocnica má za chybu zaplatiť

Šimonovi sa prestal okysličovať mozog a keď ho začali zachraňovať, poškodenia už boli nezvratné. "Tie súdnoznalecké posudky poukázali, že tá chyba nastala a že k tomu poškodeniu prišlo v tej nemocnici," skonštatovala Šimonova matka Valéria Buchová.

Od nemocnice žiadajú rodičia odškodné vo výške takmer 900 tisíc eur. Má to byť náhrada za emocionálnu stratu a narušené rodinné väzby.

Šimon leží v kóme už roky

Chlapec je v kóme už 5 rokov. Rodičia ho umiestnili do rakúskeho sanatória, odkiaľ ho pravidelne vozievajú domov. "Stále je v tej bdelej kóme. Najprv sme ho nemohli nosiť, potom sme ho nosili len občas a teraz je to pravidelné, že tri dni je v sanatóriu a tri dni je doma," priblížila pani Valéria.

Rozsudok padne v októbri

Na Okresnom súde v Nitre mohlo byť v stredu celé pojednávanie ukončené. Sudkyňa si ale na vyhlásenie rozsudku nechala ešte niekoľko dní. "Okresný súd vyhlásil pojednávanie za skončené, pričom odročil pojednávanie na 10. októbra za účelom verejného vyhlásenia rozsudku," uviedol hovorca nitrianskeho krajského súdu Oliver Kolenčík

Lekár skončil s podmienkou

Anestéziológa, ktorý mal počas operácie pochybiť, odsúdili na dvojročný podmienečný trest a dostal zákaz vykonávať činnosť anestéziológa na 5 rokov. Nemocnica sa zatiaľ k celému prípadu odmieta oficiálne vyjadriť.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Alena Klepochová

Zdroj: noviny.sk, TV JOJ/Marcel Dian

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt