Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Právnik radí. Ľad z kamióna mi poškodil auto

08.12.2010 14:42 | V pravidelnej rubrike v spolupráci s Jurajom Hajdinom a KRIMI NOVINAMI vám prinášame riešenie problémov, ktoré sa týkajú množstva ľudí. Tu je ďalší problém.

Pri jazde na diaľnici sa divákovi Právnej televíznej poradne zosypali kusy ľadu z idúceho kamióna na jeho auto. Napriek tomu, že to bolo ešte minulú zimu, dodnes s tým má problémy. Najmä zo strany zamestnávateľa vodiča kamiónu.

Michalovi ľad z kamióna značne poškodil zrkadlo, podvozok a bočnú stranu auta. Škoda na Michalovom aute mala byť preplatená zo zákonnej poistky majiteľa kamiónu. V poisťovni vybavili všetky potrebné náležitosti - vznikla poistná udalosť, a čakalo sa na majiteľa kamiónu, aby ohlásil poistnú udalosť.

V tom čase majiteľ nemal uzavretú zákonnú poistku. Ako riešiť takúto situáciu? V reportáži vám poradí advokátka Bronislava Pavelková. Pozrite si reportáž.

Ak aj vy máte nejaký problém, ktorým by sa podľa vás mala naša Poradňa zaoberať, stačí ak pošlete e-mail na adresu ptp@joj.sk

 

Autor: Lucia Husárová , Juraj Hajdin

Zdroj: noviny.sk

Nenechajte si ujsť

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt