Šéfku bytového gangu Zuzanu Z. (50) obvinili z návodu na vraždu

20.09.2012 16:25 | Údajnú šéfku jednej skupiny bytového gangu, Zuzanu Z. (50), obvinili z návodu na vraždu. Uviedol to webový portál denníka Nový čas - Čas.sk s tým, že v prípade dokázania viny jej hrozí až doživotie. Zuzana Z. je neprávoplatne odsúdená za podvody s nehnuteľnosťami na 18 rokov.

O jej odvolaní bude ešte rozhodovať druhostupňový súd. Teraz má podľa portálu na krku oveľa vážnejšie obvinenie - návod na úkladnú vraždu Viliama Andrášika († 47), prezývaného Motýľ z Bratislavy. Informáciu potvrdila pre Čas.sk hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Telo našli vo vodnej nádrži

Starý mládenec Andrášik zmizol 31. marca 2007 a jeho rodinný dom na Kľukatej ulici v bratislavskom Prievoze získal nový majiteľ. Na prípady rozsiahlych podvodov s nehnuteľnosťami upozornil Nový Čas na jeseň 2007. Telo Andrášika našli kriminalisti v decembri 2009 vo vodnej nádrži pri Bytči.

Vyšetrovateľ v máji 2010 z jeho zavraždenia obvinil Juraja M. (38), Radoslava Š. (32) a Miloša Š. (32). Vo februári 2011 pribudlo v prípade ďalšie obvinenia pre Milana S. (47) prezývaného Tiger. Zdroj Nového Času tvrdí, že Tiger bol sprostredkovateľom medzi Zuzanou Z. a obvinenými z vraždy. Tiger figuruje aj v prípade ďalších dvoch vrážd.

Za zmiznutie Andrášika zaplatila 26 555 eur

Podľa vyšetrovateľa Zuzana Z. zaplatila 26 555 eur za to, že sa o Andrášika postarali, aby sa do svojho domu nikdy nevrátil. Policajti tvrdia, že Radoslav a neznámy muž vylákali Andrášika z jeho domu, naložili ho do auta a odišli s ním k jazeru pri Bytči. Radoslav ho vytiahol z vozidla. Ďalší muž vyložil z kufra tri kotúče na činky a šesťdesiatkilové závažie priviazal lanom Andrášikovi okolo pása. Obeť hodil do vodnej nádrže.

Majiteľ sa mal vrátiť domov živý

Tiger a Juraj sa tomu všetkému prizerali. "Mali sme muža (Andrášika, pozn. red.) odviezť z domu, aby podpísal nejaké papiere. Odviezol som ho do Považskej Bystrice na čerpaciu stanicu, tam prestúpil do iného auta. Uistili ma, že sa muž vráti domov živý," povedal Radoslav. "Mali sme ho niekde ubytovať, robieval som Milanovi šoféra. Na priehrade som nacúval auto a tam Milan toho muža hodil do vody," uviedol Juraj.

 

 

Zuzana Z. na súde figuruje v dvoch prípadoch. Prvý sa odohral v rokoch 2003 až 2006. Prokuratúra tvrdí, že celková škoda je takmer 200-tisíc eur. Zuzana Z. a jej kumpáni si našli najmä starších a osamelo žijúcich. Vo viacerých prípadoch angažovali "hercov", ktorí pred notárom vystupovali ako vlastníci nehnuteľností. Viacerí mali falošné doklady.

Hrozí jej väzenie 18 rokov

Medzi poškodenými je aj invalidná dôchodkyňa bez nôh a žena s Alzheimerovou chorobou. Takto získané byty členovia gangu podľa obžaloby predávali ďalej. V tejto kauze súd v júli tohto roka poslal Zuzanu Z. do basy na 18 rokov. Rozsudok ešte nie je právoplatný, keďže sa odvolala. V druhom prípade ide o kauzu podvodu spojenú s domom Viliama Andrášika. Pojednávanie sa ešte nezačalo.

Na jednom z bratislavských okresných súdov pokračovalo v máji tohto roku pojednávanie v kauze bytovej mafie. Na súd síce prišiel iba jeden zo svedkov,  o to zaujímavejšia bola jeho výpoveď. Tvrdí , že obžalovaná Zuzana Znamenáková mala na neho poslať výpalníkov.

Zdroj: TV JOJ

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Magdaléna Ivanová

Zdroj: noviny.sk/ SITA

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt