Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

ROZHOVOR so Slovákom v Bulharsku: Letisko sa otriaslo, zahalil nás dym

Zdroj: TV JOJ

18.07.2012 20:15 | Chýbalo len dvadsať minút a slovenskí turisti by sa boli v poriadku vrátili z bulharského letiska Burgase domov na Slovensko. Letiskom však otriasol výbuch a o chvíľu sa prekvapení a vydesení cestujúci zahalili do čierneho dymu. Tak popisuje teroristický útok jeden z turistov Róbert.

Nastal menší chaos

"Zrazu len nastal výbuch a letisko sa zahalilo do čierneho dymu. Nastal tu aj menší chaos, o chvíľu vyrazili na miesto hasičské autá a sanitky... Ja som bol jeden z tých, kto videl zdevastovanú strechu príletovej haly, ale keď sa zistilo, že ide o teroristický čin, hneď nás nahnali na druhý koniec haly," popisuje udalosti krátko po výbuchu slovenský turista v Bulharsku Robert.

Letisko uzavreté, pristálo vojenské lietadlo

"Nemáme žiadne informácie, ani personál nám nič nepovedal, dokonca operátorka nám telefonovala s tým, že si myslela, že sme už dávno odleteli... Budovou síce výbuch otriasol, ale okná ostali celé. Momentálne, keďže letisko celé uzavreli, nedá sa z neho ani odísť, ani doňho vkročiť, tu posedávame po zemi, po sedačkách... Pred chvíľou tu pristálo bulharské vojenské lietadlo," komentoval momentálnu situáciu.

Teroristický útok v Bulharsku

Podľa informácií zo slovenského ministerstva zahraničia sa však našťastie pri výbuchu v blízkosti troch autobusov s turistami z Izraela nikto zo Slovákov nezranil. Zahraničné weby sa rozchádzajú v počte mŕtvych, najmenej však mal výbuch tri obete a dvadsať zranených. Viac informácií si môžete prečítať TU!

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Táňa Slivková , Andrea Hanúsková

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt